Інгульськ-Розумівка-хутір Надія, 23-24 квітня

Подорожі Україною та світом не в походному форматі
Повідомлення
Автор
Аватар користувача
Олеся
Активний користувач
Повідомлень: 32
З нами з: 18 жовтня 2010, 09:12
Звідки: Київ; Хмельницька обл.

Re: Інгульськ-Розумівка-хутір Надія, 23-24 квітня

#31 Повідомлення Олеся » 25 квітня 2016, 19:08

Дякую за чудові вихідні та веселу компанію! :wink:

Аватар користувача
Добровольський Ілля
Активний користувач
Повідомлень: 50
З нами з: 24 серпня 2015, 19:13
Звідки: Україна, Київ

Re: Інгульськ-Розумівка-хутір Надія, 23-24 квітня

#32 Повідомлення Добровольський Ілля » 26 квітня 2016, 20:22

Такий собі звіт з нашої подорожі http://goo.gl/MSuRJf

Аватар користувача
vds
Активний користувач
Повідомлень: 207
З нами з: 27 жовтня 2013, 16:31
Звідки: хіндустан

Re: Інгульськ-Розумівка-хутір Надія, 23-24 квітня

#33 Повідомлення vds » 27 квітня 2016, 10:05

Гарно писано!
Тут мені пригадався "Холодний Яр" Юрія Горліса-Горського... відривки прямо по тексту:
Юрій Лісовський писав:Познайомившись із штабом, їдемо з Петренком оглядати степовиків, що складалися із кількох об'єднаних загонів. Найбільш сподобався нам загін Чорного Ворона: триста чоловік виключно на конях і тачанках з кулеметами. Коні під верхівцями і в тачанках — “змії”! Ситі, вичищені, з позаплітаними в гриви коліровими стяжками. Масти переважно вороної. Козаки майже всі в чорних козацьких шапках і бурках. Від загону повівало махновсько-партизанським духом. Зрештою він складався переважно із хлопців, що “пройшли школу” Махна, лише будучи свідомими українськими повстанцями, відсіялися від чорних прапорів.

***

Оглянувши степовиків, вертаємося до свойого штабу. На одній із тачанок Чорного Ворона зауважую знайоме звідкись обличчя. Ті блискучі чорні очі й копицю кучерявого волосся я рішуче десь вже бачив. Глянувши на мене, “знайомий” зскочив із тачанки з простягнутою рукою.
— Здоров “контр-революція”! Що, не розстріляли — утік?
Сердешно стискаю руку колишньому сусідові в одиночному корпусі елісаветградської тюрми — Гордієнкові, який своєю “фільозофією” та утечею серед білого дня додав мені віри у те, що й я втечу.
— Тут, братику, ще один єлісаветський смертник є — Житкевич — не знав його у Чека? Утік у місті, як на допит десь водили. А я думав ти не втечеш — занадто морда у тебе була квасна та пригноблена... Оповідай, як було.
Утішений несподіваною зустріччю, забираю Гордієнка до хати знайомого селянина і там оповідаємо один одному свої пригоди.

***

Попівночі відшукуємо Чорноліський полк на хуторах в Розумієвському лісі. Хмара зустрів нас понурий, урочисто-понурий.
— Степовиків рятувати?.. Спізнилися... Вирятувані вже, хоч і дорогою ціною...
Сівши за столом у хатині, оповідає нам перебіг подій. Коли Степова дивізія, перед полуднем, йшла вже по відкритій місцевости на Херсонщину, розвідка Чорного Ворона виявила, що збоку, просто на неї машерує дивізія будьоновської кінноти. Безлісиста рівнина, повстанці не призвичаєні до бою з масою доброї кавалерії, майже половина із них — без рушниць...
Ясно було, що як тільки будьоновці виявлять рух повстанців і заатакують їх, маючи ще дотого сильну артилерію, може скінчитися трагічно. Зваживши це, Чорний Ворон із своїми трьомастами на конях і тачанках перший заатакував ворожу дивізію в руху і, стягнувши на себе всю увагу близько двох тисяч кінноти, повів її, відступаючи з боєм, в протилежний від маршу повстанців бік. Хмара, по прибутті зв'язка від Блакитного, поспішив услід за степовиками й переконавшись, що вони щасливо пройшли дальше в степ, повів свій загін в цьому напрямку. Десь у цій місцевости було чутно густу гарматню стрілянину. По дорозі зустрівся з полком будьоновців, що удвічі переважав силою чорнолісців. Під його нападами маневрував пару годин, відбиваючись, аж поки скрився в розумієвські ліси. Увечері прийшов на цей хутір. Застав тут п'ять будьоновців — кубанських козаків, які утекли з частин, щоб приєднатися до партизанів. Оповіли, що ця сама дивізія розгромила повстанців у Лебединському лісі. Багато порубала.
Сьогодні мала бій з якимсь відважним партизанським загоном; як здогадався Хмара з оповідань, був це загін Чорного Ворона. Оточений дивізією в маленькому лісочку серед степу в кількох кілометрах звідсіль, загін Ворона геройсько боронився.
Всі атаки “засоромлених” і роз'юшених будьоновців були відбиті з величезними стратами в людях і конях. Тоді вся дивізійна артилєрія відкрила по тому кружлячку молодого ліса гураганний вогонь, змішавши його з землею. Партизани вискакували гуртками, кидалися назустріч будьоновським лавам і гинули в рукопашному бою, дорого продаючи своє життя. Кількагодинний бій з Чорним Вороном коштував червоних третину складу дивізії. Триста вороновців полягли всі до одного. Як оповіли будьоновці-кубанці, не багато довелося червоним і ранених партизанів добивати — самі себе добивали на очах ворога.

Аватар користувача
vds
Активний користувач
Повідомлень: 207
З нами з: 27 жовтня 2013, 16:31
Звідки: хіндустан

Re: Інгульськ-Розумівка-хутір Надія, 23-24 квітня

#34 Повідомлення vds » 28 квітня 2016, 23:29

Якщо хтось з учасників читає цю гілку, може кинете лінк на фото/відео...

Зображення

Мої світлини (до 05.05):
https://www.wetransfer.com/downloads/~

Аватар користувача
Demok~
Активний користувач
Повідомлень: 60
З нами з: 10 лютого 2012, 21:48

Re: Інгульськ-Розумівка-хутір Надія, 23-24 квітня

#35 Повідомлення Demok~ » 05 травня 2016, 13:00

Ще трішки фото шановним :wink:
http://www.ex.ua/319351454369
That which does not kill us makes us stronger

Аватар користувача
Sergio
Активний користувач
Повідомлень: 191
З нами з: 18 жовтня 2010, 16:23
Контактна інформація:

Re: Інгульськ-Розумівка-хутір Надія, 23-24 квітня

#36 Повідомлення Sergio » 16 травня 2016, 18:10

Дякую за чудову компанію!
І нарешті мої фото, краще пізно ніж ніколи :wink:
http://www.ex.ua/819488685196

Аватар користувача
vds
Активний користувач
Повідомлень: 207
З нами з: 27 жовтня 2013, 16:31
Звідки: хіндустан

Re: Інгульськ-Розумівка-хутір Надія, 23-24 квітня

#37 Повідомлення vds » 14 липня 2016, 14:35


Відповісти