Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

Водні походи минулих років
Повідомлення
Автор
Аватар користувача
Valerian
Водій
Повідомлень: 427
З нами з: 05 квітня 2011, 10:52
Звідки: Київ

Re: Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

#31 Повідомлення Valerian » 02 серпня 2013, 10:36

Спробую взяти але то не 100%. Якщо візьму відпишуся.
Ті хто не пам`ятають минулого, приречені повторити його знову

Аватар користувача
Русич
Кіборг
Повідомлень: 1002
З нами з: 03 квітня 2011, 16:45
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

#32 Повідомлення Русич » 08 серпня 2013, 09:55

Збираємось на 18-30, не пізніше, на м. Лісова. Там, де стоять маршрутки на Чернігів.
Я може буду значно раніше, але не впевнений.
Лучше заслужить почет и не иметь его, нежели иметь его, не заслужив.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

#33 Повідомлення Maidrax » 11 серпня 2013, 17:12

Нда, було зашибісь. Ми з Ромою стартували о 23-00 в пятницю одразу після стапеля, в район Героїв Дніпра зачалились близько 14-00 в неділю. Оскільки я міряв не від того моста, то кілометражу має бути десь 220 км., чистих ходових, які пішли в кілометраж, було десь 32 (решта різного роду втичилова і тупняки), станом на тепер я не спав 59 годин. Враження, йопт, незабутні :shock:
Були плани згодом похоботити щось типу розгорнутого відгуку разом з Романичем, а поки що - ось так.
Усім добраніч :mrgreen:

Ємець Роман
Єсаул
Повідомлень: 259
З нами з: 21 липня 2011, 16:08

Re: Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

#34 Повідомлення Ємець Роман » 11 серпня 2013, 18:18

Я чую голоси :shock:

Аватар користувача
Stray
Активний користувач
Повідомлень: 278
З нами з: 29 червня 2012, 15:54
Звідки: берутся дiти?

Re: Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

#35 Повідомлення Stray » 11 серпня 2013, 18:38

Ну вы крутые :D
Это был очень странный лес. Сначала я ходил за грибами. Потом они за мной...
исус расия водка!

Аватар користувача
Русич
Кіборг
Повідомлень: 1002
З нами з: 03 квітня 2011, 16:45
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

#36 Повідомлення Русич » 11 серпня 2013, 21:22

Ми теж пройшли. Були на фініші в 17:08 (ночували два рази по 5 годин). Трек з кілометражем буде.
Насправді з течією на Десні не дуже, ЖПС показував від 1,6 до 2,5
Я пропоную зробити якусь післязахідну зустріч, цікаво послухати враження інших екіпажів. Як щодо цієї середи, 14.08?
Лучше заслужить почет и не иметь его, нежели иметь его, не заслужив.

Аватар користувача
Русич
Кіборг
Повідомлень: 1002
З нами з: 03 квітня 2011, 16:45
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

#37 Повідомлення Русич » 12 серпня 2013, 10:10

Від мосту в Чернігові, де нас висадив автобус, до Московського мосту – 202 км по ЖПС.
В 19-00 ми сіли в автобус з м.Лісова до Чернігова. Проїзд 50 грн, є спринтера, Богдани і якісь буси побільше (з нормальними багажниками, але водій хотів здерти з нас додаткові 50 грн за байди, при тому що багажники були майже повністю порожні). Графіку руху автобусів немає, відправляються по заповненню. Хоча більш-менш приблизно час відправлення великого автобусу дізнатись можна - 097 70 сорок чотири 570 Виталий (водій одного з таких бусів). За багаж з нас все ж таки нічого не взяли і висадили нас прямо за мостом на р.Десна в Чернігові, хоча спочатку водій не хотів зупиняти, казав: «тут немає зупинки», ну може це він так тупо жартував.
Їхати трохи менше ніж 2 години. Десь в 22-00 мій екіпаж вже був на воді. Пройшли майже 10 км і стали на стоянку в 23:10 (намет ставили без тенту і колишків). Планували вийти о 4 ранку, так і зробили. Пройшли 1:55, зацінили по ЖПС – 15+ км, корочє 8 км/год, відпочили 10 хв. Пройшли ще 2 години – 16 км, відпочили 10 хв і вирішили що краще йти по годині і відпочивати 5 хв, бо напряжно в першу чергу для дупи. Усі ходові години ми гребли без перерв.
Досить скоро 5 хв. Відпочинку стало не вистачати, час відпочинку збільшувався, швидкість ні, стабільно 8 км/год.
Остер, міст. Це не середина маршруту, це десь 112 км по ЖПС (точніше покаже трек). На стоянку ми стали на 116 км, о 21 з якимись хвилинами. Знову поспали 5 годин. О 3 ранку вже були на воді. Спочатку йти було важко, навіть трохи впала швидкість з стабільних 8 км, до 7 з копійками. Це було на перщому двогодинному підході, потім знову вирівняли на 8 км/год і взагалі якось стало легше. В якийсь час ми зніминили годинні підходи на підходи 10-ти кілометрові (тобто 1 год, 15 хв). Перерви між підходами у другий день були десь по 20 хв.
Ну і от, в 17:08 ми були з байдаркою на березі під Московським мостом.

Висновки:
1. 200 км за два дні це реально, але напевно нафіг треба. В принципі в нас ще й запас часу лишився.
2. На Десну влітку я намав ще колись йти. Людей там просто нереально багато. Рибаки, блін задрали, їх там тисячі, майже усі класні місця на берегах зайняті, у кожного по декілька вудок закинутих у воду, ліска натягнена від 3 до 10! метрів, що інколи погано видно і доводиться обпливати. Але є і позитив – це піщані пляжі, світанки, туман над водою.

Чи втомився я? Да, звичайно втомився )) ще в суботу. Я б сказав, що спортивне ПВД – це десь 50-60 км на день, більше нафіг треба. Ну, крім окремих випадків ) Є ще Дністер наприклад )) Від Галича до Заліщиків, але краще весною.
В цілому «ПВД» був дуже корисним.
Лучше заслужить почет и не иметь его, нежели иметь его, не заслужив.

Аватар користувача
PT
Інформаційний наркоман
Повідомлень: 7628
З нами з: 23 лютого 2007, 20:08
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

#38 Повідомлення PT » 12 серпня 2013, 10:11

Тільки зараз побачив смс від Валеріана шо він в 7.30 фішінував на затоці Верблюд

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

#39 Повідомлення Maidrax » 12 серпня 2013, 12:23

Напишу і наш приблизний хронометраж-кілометраж.
Зауважу, що йшли ми по генштабівській карті, де русло в деяких місцях кардинально відрізняється від реалій, через що були постійні затупи з обрахунком кілометражу, швидкості, а також разок замість того, щоб зрізати 7 км., ми собі "нарізали" додаткових +3 км. =)
Режим руху у нас був «безперервна гребля», на берег ми виходили 4-5 разів по пару хвилин – справити природні потреби, плюс були змушені походити в двох непередбачених затупах (про це нижче). Перерви у греблі на воді були, поки один з гребців черпався або перекусував. Вночі ми пливли істотно повільніше, плюс інколи спеціально ломили. Темп та середня швидкість руху у результаті цього а також деяких інших факторів сильно коливався між 4 км/год та 9 км/год.
В вимірах керувався треком, прокладеним на гугл-ерс.
Писав цей пост у ворді, тому смайли доставляйте подумки - може тоді пост не здаватиметься таким серйозним :mrgreen:

23-00 - стали на воду, стапель затягнувся, бо довго клеїли байду. Як виявилось - клеїли херово, бо в подальшому кожні півтори години доводилось капітально черпатись, що негативно вплинуло на нашу середню швидкість.
1-40 - Міст через Десну біля с. Шестовиця, 18,7 км. Тут почались затупи, оскільки я був впевнений що між стартом і фінішем лише один міст - в Острі, я вирішую, що міряв кілометраж не від того мосту, докидаю орієнтовно 20 км. до загального кілометражу.
4-00 – Санаторій в с. Ладинка, 35 км.
8-30 – с. Надинівка, 60 км.
10-00 – с. Максим, 71 км.
11-30 – вирішуємо зрізати велику луку, помічену на генштабі за с. Соколівка, 80,5 км. Запливаємо на 1,2 км. в старицю, щоб потім зробити 200м. обнос. Місимо багнючло, втичимо, спілкуємось з місцевими.
13-00 – випливаємо зі стариці назад в основне русло.
15-00 – обганяємо здорову групу на Щуках-4 (здається 5 чи може 6 байд)
18-20 – міст в Острі, 115 км. Робимо єдину досить тривалу зупинку (що саме ми робили не дуже пам’ятаю, мабуть тупили, черпались і перекусували).
19-00 – вихід на воду
21-30 – десь в районі с. Євминка Десна переходить в ланцюг великих плес майже без течії, 135 км. Темнішає, швидкість руху падає, з’являються широкі мілини, погано видимі у темряві. Далі визначати місцерозташування по карті стає складно, спогади про рух та орієнтири вкрай уривчасті. Темп руху хреновий, інколи вирубаємось, інколи проводимось по мілинам.
3-45 – Десь за с. Верхня Дубечня (близько 160 км.) під час чергового вирубання у мене випадає весло, помічаємо це трохи згодом. Починаємо в темряві і важкому тумані шукати весло.
6-55 – Завершуємо (нажаль – безрезультатно) пошуки весла. Насилаємо важкі прокляття на голову рибалки, який його стирив, продовжуємо рух в одне весло. Гребемо з усієї сили по черзі приблизно по 20-30 хв.
8-00 – с. Рожни, 165 км.
10-40 – с. Хотянівка, 187 км.
12-50 – Дамба Десна – Десенка, 196 км.
13-55 – чалимось за базою з катерами у зат. Собаче гирло, 203 км. Антистапель.

Враження та висновки:
З приводу вражень від річки – до ночі з суботи на неділю я подумки збирав усі можливі епітети, якими планував затаврувати на форумі літню Десну, її грьобані безкінечні та нелогічні меандри, її унилі лісосмуги, кончених алкашів на моторках, неадекватних рибалок, що закидають вудки на середину річки та звалюють бухати, її «хвальону» «стрімку» течію, яка нічим особливо не відрізняється від течії більшості рівнинних річок, її тисячі пляжів, вкриті мільйонами тисяч людей, які якогось фіга вирішили, що це шикарний спосіб проведення вихідних, ет цетера і т.д. і т.п.
Але, коли синхронно із заходом сонця, підкорюючись дивній магії часу, зникли люди, моторки, вудки, меандри та пляжі, то з густих клаптів туману та недосипу постало щось таке, що я поки не здатен описати і просто носитиму з собою, як одне з найкрутіших вражень усього мого життя.

З приводу кілометражу – так, задача цілком реальна, думаю – можна і 250 за подібної течії. Йдучи в більш «щадячому» режимі можна обійтись без надзусиль та обмежитись важкими формами болю у м’язах.
З приводу режиму ж – не певен, що хочу повторювати подібний (хоч і дуже корисний) досвід, само собою ковбасити почало ще в перші години руху, але десь з 23-00 суботи це все набрало вкрай важких форм, поєднаних із зміною свідомості і втратою почуття адекватності. Мушу заявити, що наш результат є в першу чергу Роминою заслугою, бо тримався він справжнім мужиком, вирубався значно менше за мене і подавав чудовий морально-мотиваційний приклад. Команда з двох Вованів, на мою думку, фінішувала б десь одночасно з Русічем, а може і взагалі б залишилась з суботи на неділю на ночівлю.

Найважливішим для мене результатом цього запливу є те, що я, нарешті, зрозумів межі власних можливостей і те, що інколи ні твоя фізична сила, ні твої морально-вольові якості тобі вже не допомагають і допомогти не зможуть. Ось цей стан, коли ти – взагалі ні на що не здатний шматок біомаси, навряд чи можна передати хоч якимись словами.
Нічого хоч трохи подібного до цього я ніколи не відчував, виявляється, що усі найкрутіші фізичні та психологічні навантаження, що я мав (6 годин бігу, 7 годин в басейні, 25 годин в байдарці/катамарані, ломилово на Каховському водосховищі і т.д.) - це і не навантаження толком, а так - перевірка на здатність зібрати себе в кулак.
Тому я раджу усім спробувати щось подібне, хоча б для того, щоб тричі подумати перед тим, як казати "я більше не можу" під кінець звичайного похідного дня.

Аватар користувача
Anny
Активний користувач
Повідомлень: 504
З нами з: 24 жовтня 2011, 12:05
Звідки: Київ/Чернігів
Контактна інформація:

Re: Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

#40 Повідомлення Anny » 12 серпня 2013, 12:58

Ви усі МЕГАКРУТІ!!! 8) Пишаюся що знайома з вами! Хоча я думала, що після проходження граничного неадекватного стану ви відкриєте якісь суперможливості у собі - типу бачити звуки, чути світло, або більш корисні як левітувати і брати на буксир байду, орієнтуватись за допомогою носу і т.п. :)

А Десна дуже чарівна річка сама по собі як вдень так і вночі, просто ці людішки як ракові клітини вражають і гублять її красу... пішла на підвіконня плакати від прочитаного з чашкою м"ятного чаю... :cry:
Голова на плечах, ноги у кросівках. Так йди туди, куди ти хочеш!

Аватар користувача
Григоpій
Активний користувач
Повідомлень: 206
З нами з: 16 жовтня 2012, 22:24

Re: Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

#41 Повідомлення Григоpій » 12 серпня 2013, 16:02

Це було просто щось неймовірне. Зі спогадів:
- Рибак на човні, з яким ми ледь не зіткнулись вночі (він сидів ніби у засідці: принишкло мовчав і зявився якось нізвідки) ... можливо то був привид...
- Здоровезний шершень який летів на ліхтар коли ми ставали на першу ночівлю, і ліхтар доводилось миттєво відключати, аби ця тварюка ненароком не ужалила.
-Дід-рибак котрий на одному місці ловить рибу ось уже на протязі 35 років він нас роздуплив в тому що чалитись поміж тирчащипи палками з води не варто бо то рибаки поставили снасть а не просто деревце тирчить зводи чи якийсь дурник його туди віткнув.
- Блаженне відчуття того що залишилось пливти менше ніж пропливли після побаченого мосту біля Остра. Та найкращий коментар досягнення якої б не було мети від Русіча "УРА Б*Я" :D
- Стрьомні рибини які випригували над водою в суцільному тумані посеред тихої ночі навкруг байди, я реально кілька разів злякався...
- Веселі б*я люди-відпочивальники котрі вигукують "О, байдарка" усміхаються на всі 32 і махають тобі руками :evil:
- Сон в перші кілька секунд (коли тільки закрив очі) при перерві на 10 хв вранці неділі (Вова перед дзеркалом з задоволеною мармизою усміхнено каже "Ая у Острі"). Мушу сказати коли ми в суботу звязувались з Петром то він сказав "Вова уже проплив міст біля Остра" а нам тоді ще дофіга залишалось пливти до цього мосту...
- Потім купа болі в мязах, по відчуттях хребет ось ось просто розірве зсередини, спечене на сонці обличчя, постійний голод, хоча ми їли щогодини, та бажання викинути весло та просто влягтись спати.

Що тут сказати? Дякую Русічу за організований захід, надіюсь, що як матрос я його не розчарував. Вова і Рома вам Респект. :kayak:
Команду Валеріана вітаю з завершенням подорожі.

Аватар користувача
Русич
Кіборг
Повідомлень: 1002
З нами з: 03 квітня 2011, 16:45
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

#42 Повідомлення Русич » 12 серпня 2013, 16:32

Григорій писав:
Що тут сказати? Дякую Русічу за організований захід, надіюсь, що як матрос я його не розчарував. Вова і Рома вам Респект. :kayak:
Команду Валеріана вітаю з завершенням подорожі.
Да, зашибісь матрос, все ж таки я не мало плавав і скажу, що лопатили ми класно. Відгук теж прикольний, прочитав, ще раз згадав все це, чудові моменти.
Коли ми пропливали біля пляжу, якийсь малий голосно сказав своїм друганам: «ого, яка швидкість» ) Ще якась дівчинка спитала: «навіщо гребсти, коли є течія»? Течія реально нічим не краща ніж на Ворсклі, Пслі, та більшості інших рівнинних річок.

Валеріан сказав, що найближчим часом відгук написати не зможе, але типу зацінив сплав )
Лучше заслужить почет и не иметь его, нежели иметь его, не заслужив.

Ємець Роман
Єсаул
Повідомлень: 259
З нами з: 21 липня 2011, 16:08

Re: Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

#43 Повідомлення Ємець Роман » 12 серпня 2013, 17:37

Григорій писав:
- Стрьомні рибини які випригували над водою в суцільному тумані посеред тихої ночі навкруг байди, я реально кілька разів злякався...
Найбільш стрьомні всплески були результатом діяльності бобрів-мудаків (у суботу зранку ми навіть змогли це візуально спостерігати) :twisted:
Я не здивуюсь якщо байда стала більше текти під кінець походу саме церез них :evil:

Аватар користувача
Русич
Кіборг
Повідомлень: 1002
З нами з: 03 квітня 2011, 16:45
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

#44 Повідомлення Русич » 14 серпня 2013, 11:31

Якщо комусь все ж таки цікаво, сьогодні в клубі буде більшість учасників заходу, можете підходити на 19-00, якщо є бажання послухати чиюсь розповідь.
Лучше заслужить почет и не иметь его, нежели иметь его, не заслужив.

Аватар користувача
Anny
Активний користувач
Повідомлень: 504
З нами з: 24 жовтня 2011, 12:05
Звідки: Київ/Чернігів
Контактна інформація:

Re: Десна, серпень ~ 200 км на байдарках за два дні

#45 Повідомлення Anny » 14 серпня 2013, 12:06

Мені було б цікаво, але що ж так спонтанно... маю вже плани на вечір
Голова на плечах, ноги у кросівках. Так йди туди, куди ти хочеш!

Відповісти