Lemberg\Lwów\Львів

Повідомлення
Автор
Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Lemberg\Lwów\Львів

#16 Повідомлення Maidrax » 02 листопада 2011, 10:38

Каменти під відео класичні - натовп нероздупльонних хохлів зі слиною доводить, що Львів - українське місто.

Аватар користувача
PT
Інформаційний наркоман
Повідомлень: 7628
З нами з: 23 лютого 2007, 20:08
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Lemberg\Lwów\Львів

#17 Повідомлення PT » 02 листопада 2011, 11:48

http://www.lwow.com.pl/muzyka/piosenki.html

А тепер попросимо шановного Дімона пошукати якийсь український львівський фольклор :)

Аватар користувача
yu_dmit
Активний користувач
Повідомлень: 247
З нами з: 30 серпня 2011, 23:03

Re: Lemberg\Lwów\Львів

#18 Повідомлення yu_dmit » 03 листопада 2011, 21:33

"У зв’язку з переходом України на зимовий час, вперше в історії країн СНД різниця у часі між Україною та Російською Федерацією становитиме 2 години. Наразі залізничникам потрібно розробити новий графік руху пасажирських поїздів дальнього слідування, поїздів міжнародного сполучення, транзитних поїздів та узгодити їх між собою у надзвичайно стислі терміни. Тимчасово закритий продаж квитків на всі поїзда відправленням після 03.12.2011 для можливості внесення змін до системи по продажу квитків АСК ПП УЗ. Робота над графіком ведеться в оперативному режимі. Після внесення відповідних змін продаж квитків буде відновлено. Укрзалізниця перепрошує за тимчасові незручності, викликані об’єктивними обставинами та необхідністю узгодити із залізничними адміністраціями країн СНД новий графік руху."
(с) http://uz.gov.ua/qa/index.php

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Lemberg\Lwów\Львів

#19 Повідомлення Maidrax » 14 листопада 2011, 09:29

PT писав: Кількість учасників обмежена 12 людьми
Хотів би наголосити, що це не бухательний тріп (сподіваюсь), а захід, який вимагає серйозної підготовки від учасників. Дуже важливо, щоб в усіх учасників було однакове бачення щодо цілей і суті подорожі =)

Тому таки необхідно провести підготовчу зустріч за участі та під головуванням PT.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Lemberg\Lwów\Львів

#20 Повідомлення Maidrax » 15 листопада 2011, 23:50

Резюмую ухвалене на організаційній зустрічі, Петро якщо що доповнить.

1. Кожен учасник обирає принаймні одну роль-тему з нижченаведених, можна обрати по одній ролі на кожен період:
1) Довоєнний і воєнний Lemberg (1848 - жовтень 1918)
- Пластун/Сокілець/УСС
- активіст "Просвіти"
- австрійський чиновник
- представник польського відродження
- представник кримінального Lemberga
- православний священник
- єврей (професію обрати)
- представник студентства (національність обрати)

2) Визвольно-змагальний та міжвоєнний Lwów (листопад 1918 - серпень 1939)
- агент НКВС
- батяр
- ОУНівець
- польський ветеран, герой оборони Львова
- єврей - професор юриспруденції
- український інтелігент
- польський інтелігент, депутат сейму
- представник студентства (національність обрати)

2. Обравши відповідну професію і роль, учасник має до 30 листопада запропонувати власний проект екскурсії по Львову у вигляді переліку must see місць з акцентом на власну роль і історичну інформацію. Наприклад, активіст "Просвіти" має підготувати інформацію по діяльності українських просвітянських організацій, дізнатись де вони знаходились, по максимуму знайти приміщення, історично так чи інакше пов"язані з цим культурним пластом. Має бути підготоване щось типу історичної доповіді на тему, яка буде роздрукована і потім - зачитана. Також вітаються старі фотографії, газетні статті тощо.
Вітається вживання відповідних мов, діалектів або принаймні окремих слів, періодичне вживання в роль при обговоренні певних історичних моментів. Але це все - факультативно і для бажаючих, головне - зібрати і донести до нас інформацію по ролі-темі.

3. На базі поданої інформації я і Петро складемо маршрут екскурсії, в процесі якої кожному буде надана змога як розкрити свої знання з предмету, так і зачитати свою доповідь. В результаті теоретично ми отримаємо цілісний маршрут, заповнений розповідями з соціальної, політичної та культурної історії Львова відповідного періоду. Що вийде на практиці - в першу чергу залежить від серйозності підготовки всіх учасників та адекватності заданого формату, в будь-якому випадку має бути цікаво і пізнавально.

4. По формату - обідаємо і вечеряємо в генделях, вечеряти будемо в якомусь тематично-австрійському закладі. Обідаємо або двома групками, або разом але в якомусь закладі, де група з 10 чоловік може похавати швидко. Ночуємо або в орендованій квартирі в австрійському/польському будинку, або на крайняк в окремій кімнаті хостелу (житло треба розхобочувати).

5. По алкоголю і їжі - бухаємо без фанатизму щоб не зірвати програму, намагаємось роздуплятись з національною (тією чи іншою) випивкою і жратвою, можливо замінимо якись обід чи вечерю тематичною їжею приготованою дівчатами попередньо (бажаючі готувати і хоботитись наче є).

6. Буде підготовано якись тематичний квестик чи гру (можливо в поїзд), також ймовірно зацінимо якись польський фільм, періодичні видання того періоду. Також будемо вчити львівські (в т.ч. батярські) пісні, тут теж розхобочуватись треба разом.


Якщо раптом хтось відчуває незавершеність чи недоопрацьованість концепції (наприклад я теж її підсвідомо відчуваю, все що міг "тицьнути пальцем" - тицьнув) - пишіть, беріть участь в обговоренні, запитуйте запитання, пропонуйте пропозиції. Подібний івент можна зафігарити тільки спільними зусиллями =)

ПС: Розбирайте ролі, я вирішив взяти ті, які залишаться в кінці як самі не популярні.

mika
Марина
Повідомлень: 199
З нами з: 01 листопада 2009, 17:27

Re: Lemberg\Lwów\Львів

#21 Повідомлення mika » 16 листопада 2011, 00:55

Обираю на період міжвоєнного Львову роль представниці студенства (1930-ті рр., українка) + підготую матеріал по історії вищої освіти у Львові.
Щодо довоєнного Львову - ще подумаю.

Аватар користувача
yu_dmit
Активний користувач
Повідомлень: 247
З нами з: 30 серпня 2011, 23:03

Re: Lemberg\Lwów\Львів

#22 Повідомлення yu_dmit » 16 листопада 2011, 10:41


Аватар користувача
Legion
100 км + 1.5 літри
Повідомлень: 910
З нами з: 10 липня 2010, 19:56
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Lemberg\Lwów\Львів

#23 Повідомлення Legion » 16 листопада 2011, 12:08

У мене в офісі лежить цікава книжка Юрія Винничука "Таємниці львівської горілки". В неті отак сходу не знайшов. Там про різні алкогольні традиції народностей львова, історію. Можна, мабуть, окрему роль виділити, якщо хтось захоче прочитати.
http://balzatul.multiply.com/journal/item/1051/1051 - стаття Винничука "Лаймося по-львівськи", яка може стати поштовхом для дослідження даної теми.
Но мы пройдем, и грянут волны в парапет,
И зазвенит бакштаг как первая струна!
В. Ланцберг

mika
Марина
Повідомлень: 199
З нами з: 01 листопада 2009, 17:27

Re: Lemberg\Lwów\Львів

#24 Повідомлення mika » 16 листопада 2011, 12:17

http://ves.lviv.ua/shop/550/desc/orenda ... hakivciv-6
економ-житло =)
Якраз Личаківський район, який планується відвідати.

http://ves.lviv.ua/shop/754/desc/kvarti ... vchenka-66
інший варіант, поліпшені умови

mika
Марина
Повідомлень: 199
З нами з: 01 листопада 2009, 17:27

Re: Lemberg\Lwów\Львів

#25 Повідомлення mika » 16 листопада 2011, 19:54

також можна всім пообідати в Пузатій хаті
вул. Січових Стрільців, 12
http://v.lviv.ua/catalog/food/fastfood/puzata-hata.html

Аватар користувача
AngelA
Активний користувач
Повідомлень: 89
З нами з: 20 липня 2011, 13:59
Звідки: Lviv
Контактна інформація:

Re: Lemberg\Lwów\Львів

#26 Повідомлення AngelA » 17 листопада 2011, 10:06

Ну мені більш близьким є єврейський Львів, тому моїм персонажем буде єврей, соріш за все представник робітничого класу, але це я ще додумаю..
Квартира Міки теж дуже сподобалась, та що економ-клас, велика, 7 спальних місць, думаю така кількість людей їх не має збентежити...ну в разі чого, можу занести аванс!
На мою думку, обіди вартує проводити в тематичних закладах, а от вечеряти таки вже на квартирі!! Мені, наприклад, буде дуже цікаво побавитись з тогочасною єврейською кухнею, до того ж і можливість буде)
…і щастя це — хвилини півтори.
Склепивши очі, тихо повтори:
околиця… напівзабуті лиця…
овече хутро… сині хутори…
багаття… бринза… сутінки… суниця…
Ти вернешся. Воно тобі насниться.
Форель… зело… криниця… Повтори.

mika
Марина
Повідомлень: 199
З нами з: 01 листопада 2009, 17:27

Re: Lemberg\Lwów\Львів

#27 Повідомлення mika » 17 листопада 2011, 10:30

Брат визначився з однією роллю: буде архітектором, національність - полонізований євреєй.
Хоче воювати на Першій світовій
must see - подвір"я-колодязі.
Шукатиме речові докази проживання євреїв у Львові

mika
Марина
Повідомлень: 199
З нами з: 01 листопада 2009, 17:27

Re: Lemberg\Lwów\Львів

#28 Повідомлення mika » 17 листопада 2011, 14:39

спілкувалась щодо оренди цієї квартири на Личакові http://ves.lviv.ua/shop/550/desc/orenda ... hakivciv-6
в цій конторі перевага надається замовленням від 3 діб, на одну добу вони бронюють тільки за 1 добу до заселення.

Аватар користувача
Vilena
Промінь світла в царстві відхоботків
Повідомлень: 463
З нами з: 31 жовтня 2011, 19:41

Re: Lemberg\Lwów\Львів

#29 Повідомлення Vilena » 17 листопада 2011, 15:25

mika писав:Брат визначився з однією роллю: буде архітектором, національність - полонізований євреєй
Марина, корисні посилання для твого брата:

1. Стаття Віктора Проскурякова "Перші театральні простори та споруди у Львові": http://www.ji.lviv.ua/n36-1texts/proskuryakov.htm

2. Стаття Маєра Балабана "Що діялося на Жидівській вулиці": http://www.ji.lviv.ua/n36-1texts/balaban.htm
Назад,- де високі дими.

Аватар користувача
Vilena
Промінь світла в царстві відхоботків
Повідомлень: 463
З нами з: 31 жовтня 2011, 19:41

Re: Lemberg\Lwów\Львів

#30 Повідомлення Vilena » 17 листопада 2011, 15:43

Забула дописати, якщо твій брат або хтось візьметься за театральну архітектуру, я (або хтось) би під час доповіді могли б виступити його комплементарним коментатором, коротко означивши концепт театралізованого простору в культурологічному ракурсі. Думаю, це було б цікаво учасникам тріпу. Ми всі думаємо, що ходимо в театр, а насправді живемо в ньому :wink: До речі, це було б цікаво й у контексті батярської субкультури - карнавалізація й так далі. Так цікавіше пізнавати суть батярства й неможливо без цього пізнати її. Як на мене.
А, ще цікаво зробити подібне (себто короткий (10-15 хв.) абстрагований від хронологічних рамок суто культорологічний екскурс) в контексті храмової архітектури. Тобто храм як антропологізована модель і т.д. А тоді вже накладати австро-польський антураж. Вийде не просто контекст, а типу наповнений фрейм. В мене є непогані джерела з цього приводу -ну, хоча б Еліаде чого вартий. Чомусь думаю, Юля мене підтримає. Такий підхід, по-моєму, розширить сприйняття учасниками тріпу не лише контекстного фону, але й розширить бачення міста як урбаністичного простору, як окремішньої підкультури.
Ну, коротше кажучи, це пропозишн такий. Пишіть хто що думає. І якщо хтось думає, що мене понесло - теж пишіть. Це, так би мовити, издержки профессии Тож вибачайте :wink:
Назад,- де високі дими.

Відповісти