08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

Піші походи минулих років
Повідомлення
Автор
Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

#1 Повідомлення Maidrax » 06 грудня 2011, 15:01

08-09 січня я планую провести піший (є дуже невелика ймовірність що лижно-снігоступний) ПВД в селище Орбіта під Чигирином а також по прилеглим індустріальним та природним об"єктам.
Орбіта - це практично повністю закинуте селище енергетиків, що будувалось для майбутніх працівників Чигиринської АЕС. Після 1986 року будівництво цієї, як і деяких інших АЕС, було зупинено, в 90-х роках селище було ще більш-менш обжитим, зараз же там проживає десяток пенсіонерів, яким просто нікуди податись. Жилі будинки, інфраструктура, промислові об"єкти - це все стоїть закинуте і при цьому доступне для огляду.
Можна сказати, що це ненапряжний аналог Припяті без міліції, радіації, диких тварин і отхобочених "сталкерів". Звичайно аналог далеко не такий масштабний, але цікавий.

Основна ціль ПВД: полазити по закинутим житловим і промисловим будівлям, відчути атмосферу закинутості, розрухи і жопи, прогулятись зимовим лісом / полем, повтичити на могутню річку Тясьмин і галіму річку Дніпро =)
Час проведення: 08-09 січня
Маршрут: Бусом до повороту на Адамівку - порт Адамівка - вздовж берега лісом по кручам, глянемо на перенесене від затоплення село Рацево, в придатному місці на березі водосховища ставимо табір, тренуємось до вечора, бажаючі бігають невеличке орієнтування - на наступний день ДРЕС/АЕС/елеватор - радіалка до насосної станції в гирлі Тясьмина - Орбіта - бетонкою або лісом в Чигирин - якщо матимемо запас часу - втичимо Чигирин - бусом в Київ.
Загальний кілометраж: 37-40 км.
Темп руху: середній (за тяжкої снігової обстановки - низький)
Вимоги до учасників: досвід одного ПВД, наявність зимового спорядження по погоді, адекватність. Учасник має розуміти і поділяти основну ціль ПВД, тобто йти в першу чергу на цікавий об"єкт, а потім - все інше. Максимальна кількість учасників - 9 чоловік (великі групи в подібних заходах не дозволяють повноцінно реалізувати програму, плюс збільшують ряд ризиків).

Так як ПВД відбувається одразу після мого дня народження (святкування ДР з Грядою буде окремо), з мене якісь ніштяки і безкоштовний цикл лекцій під час ПВД про атомну енергетику, містобудування в СРСР, типові проекти жилих будинків, гідроенергетику на Дніпрі, притоки Дніпра і т.д. :mrgreen:
Також в межах культурної програми Єсаул зголосився роздуплити нас у шкідливому впливі радіації на живі організми а також в культурному феномені сталкерства =)

Кілька фото:
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

На даний момент група затверджена в наступному складі:

1. Maidrax
2. Єсаул
3. Mika
4. Sirco
5. Русич
6. Ваня Стахов
7. Demos
8. Брысь!


По посадам:
1. Керівник - Maidrax
2. Завгосп - Ваня
3. Завспор - mika
4. Завтранс - Єсаул
5. Занудний чувак, який чесатиме про електроенергетику, гідрологію і містобудування - Maidrax
6. Фінансист - Maidrax
7. Медик - Demos
8. Фотограф - Sirco
9. Костровий-котловий-відповідальний за пальник - Русич
Вкладення
Орбіта-точки.kmz
(4.67 Кіб) Завантажено 189 разів
Востаннє редагувалось 10 січня 2012, 14:55 користувачем Maidrax, всього редагувалось 21 раз.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

#2 Повідомлення Maidrax » 06 грудня 2011, 16:29

Одне місце заброньовано до уточнення обставин, заявки приймаються і при перевищенні кількості в 6 чоловік, якщо ПВД викличе відповідний інтерес в турклубу. Можна буде продумати як варіант з двома групами на самому об"єкті, так і варіант з двома маршрутами, головне щоб не лазити толпою.

От об"єкт на вікімапії:
http://wikimapia.org/#lat=49.0772394&lo ... 13&l=0&m=b

Аватар користувача
Sanja
Свій в доску
Повідомлень: 1012
З нами з: 20 серпня 2008, 18:37
Звідки: Kiev

Re: 08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

#3 Повідомлення Sanja » 06 грудня 2011, 17:15

А в чем проблема с толпой, там нет никакой охраны и можно гулять где угодно. Идти пешком от Чигирина будет наверно довольно скучно, там идет 10 км унылой бетонки и не каких особо интересных мест. Вот еще пару фоток оттуда : http://photo.grjada.org.ua/main.php?g2_ ... &g2_page=2

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

#4 Повідомлення Maidrax » 06 грудня 2011, 17:20

На північ від дороги є ліс, виглядає цікавим і цілком ходибельним, нафіг йти по бетонці?

Проблема з толпою не в охороні, а в мобільності групи. Я думаю не треба пояснювати, що група з 5-6 чоловік встигне побачити значно більше, ніж група з 12-ти. Плюс мене цікавить атмосфера закинутості, яку явно буде порушувати велика орава людей навколо.

За фотки дякую =)

Аватар користувача
MadLis
справжня реінкарнація Гагаріна
Повідомлень: 713
З нами з: 08 квітня 2009, 19:51
Звідки: Йоболонівка
Контактна інформація:

Re: 08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

#5 Повідомлення MadLis » 06 грудня 2011, 23:41

раджу додати до програми ще щось цікаве (наприклад Суботів, ХЯ)
імхо Орбіта це максимум на півдня
оглянути Чигирин варто
ну і ходити по тому рівному рідколісся - від Чигирина не дуже захопююче
Сломался ноготь? Босс не дает висеть вконтакте ? Не удовлетворена своей фигурой ?
Приходи в тур-клуб "Гряда" ! Мы сделаем из тебя настоящего мужика !
+38097-144-09-22

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

#6 Повідомлення Maidrax » 07 грудня 2011, 09:37

MadLis писав:раджу додати до програми ще щось цікаве (наприклад Суботів, ХЯ)
імхо Орбіта це максимум на півдня
оглянути Чигирин варто
ну і ходити по тому рівному рідколісся - від Чигирина не дуже захопююче
Ну да, по Чигирину програмка буде.
А на території самої станції ви були? По фоткам щось не видно.
Суботів ше може якось і влазить в програму, а в ХЯ я з Єсаулом були вздовж і поперек, окрім того на сам яр треба добрячий день-півтора, якщо без велів.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

#7 Повідомлення Maidrax » 07 грудня 2011, 18:44

PT писав:А в Адамовку не хочете зайти? Там прикольно
Да, звичайно підемо, я ж писав про "галіму річку Дніпро". І порт зацінити (сподіваюсь на нього ще можна повтичити, бо його собі хоботнув "Нібулон"), і законсервовані об"єкти ДРЕС, і власне на водосховище повтичимо =)
В принципі я б зацінив і насосну станцію, яка качає Тясьмин в Дніпро, але деталі маршруту будуть вже пізніше, коли буде певність по складу учасників.
І погода багато чого може змінити, не виключено що корективи в маршрут будуть внесені буквально за пару днів (мова йде звісно про снігову обстановку).

Кількість потенційних учасників радує, єдине - спортивним членам турклубу не обіцяю суворого ломилова, ПВД задумується швидше як ненапряжно-естетично-індустріальне.

Аватар користувача
Elpis
Користувач
Повідомлень: 19
З нами з: 17 серпня 2011, 08:19

Re: 08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

#8 Повідомлення Elpis » 07 грудня 2011, 23:13

Кто не успел, тот опоздал? =)

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

#9 Повідомлення Maidrax » 08 грудня 2011, 09:33

Elpis писав:Кто не успел, тот опоздал? =)
Ну, як правило від 30% до 50% людей передумують в процесі, заявки я прийматиму до цієї п"ятниці, потім закрию набір. Варіацій може бути дофіга, найбільш ймовірна з них - я сам затверджу перелік групи з числа людей, які подали заявки.

Однозначно поїдуть люди, які планують йти в Карелію або інші водні походи/ПВД під моїм керівництвом, також спробую забрати всіх новачків, які дійсно хочуть поїхати.

З приводу всіх інших логіка така - маршрут цей реально простий, провести подібний похід може будь-яка людина, яка має уявлення про походи взагалі. Все, що тут треба розхобочувати - логістику та культурно-лекційну програму, але спокійно можна і без останньої. Тому якщо що - без образ типу "чому ти мене не взяв а цього отхоботка взяв?" =)
Востаннє редагувалось 06 січня 2012, 09:38 користувачем Maidrax, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

#10 Повідомлення Maidrax » 12 грудня 2011, 09:41

На даний момент затверджений склад учасників ПВД виглядає наступним чином:

1. Maidrax
2. Єсаул
3-4. Mika +1
5. Русич
6. Ваня Стахов
7. Demos
8. Брысь!

З них - 5 людей є потенційними учасниками походу в Карелію, решта - нові в турклубі люди, що, на мою думку, мають приорітет на участь у подібних заходах.
Далі збільшувати групу не бачу сенсу, прохання не ображатись до тих, хто виявив бажання, але не потрапив до остаточного складу групи - нічого особистого тут немає, я керувався двома об"єктивними критеріями і з будь-ким з вас з радістю сходив би в ПВД =)

За результатами ПВД я напишу звіт і якщо місця виявляться цікавими і вартими візиту - без проблем можна буде організувати повторне ПВД в Гряді.
Востаннє редагувалось 23 грудня 2011, 16:53 користувачем Maidrax, всього редагувалось 7 разів.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

#11 Повідомлення Maidrax » 15 грудня 2011, 17:42

Прохання до учасників ПВД регулярно переглядати приватні повідомлення. Частина інфи по підготовці буде надсилатись туди!

З понеділка почнемо хоботити логістику - заюзати залізницю або закидку через Кременчук без рваних ночівель на вокзалі і стрьомних добиралов на газельках не видається можливим. Тому я бачу основними три варіанти:
1. Київ - Шевченка - Черкаси залізницею, маршрутка в Чигирин. Назад так само. Переваги - бюджетність, надійність. Недоліки - провтик купи часу вранці в суботу та увечорі в неділю, дві стрьомні ночівлі,
2. Маршрутка Київ - Чигирин. Переваги - бюджетність, безпересадковість. Недоліки - за наявною інфою на цьому маршруті ходить лише один бусик, який їде дофіга часу і в дуже незручний для нас час, що практично ріже ефективну тривалість ПВД навпіл. Також недолік - напряги з розхобочуванням маршрутки на 9 рил, сидіння в незручних кріслах тривалий час. Ймовірно перевізника що обслуговує маршрут можна буде розхоботити на інший час і транспорт, але це питання ціни (див. п. 3)
3. Орендований бусик Київ - Чигирин - Київ. Відстань туди-назад 500 км., якщо знайдеться водій, готовий поночувати або потусуватись в Чигирині. Переваги - оптимальне викорстання часу, безпересадочність, змога зекономити час на тупій ходьбі по трассі і почати/закінчити маршрут там де нам треба/зручно. Недоліки - небюджетність (при чому досить серйозна), тривале сидіння на жопі в незручній позі.

В процесі розхоботки оновлюватиму інфу.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

#12 Повідомлення Maidrax » 21 грудня 2011, 22:07

Хоча для більшості учасників я провів інструктаж по зимовому спорядженню, от інфа по закріпленню матеріалу:
http://www.makvak.com/component/content ... leoturizma
Читати до абзацу про рюкзаки =)

Робіть поправку на певну її застарілість (десь середина 90-х, я думаю), тому там майже нічого немає про флісові тканини, термобілизну та іншу синтетику, мембрани і тп, але саме це і робить текст актуальним для людей без мажорного спорядження та формує правильний підхід до підбору одягу який дозволяє комфортно ходити взимку на базі "старих запасів з шафи".

А взагалі, кому цікаво, це розділ з дуже прикольної брошюри по спелеології і там є цікаві моменти як по мотузковій техніці так і по основам спелеотуризму.

Аватар користувача
Stakhov Ivan
Активний користувач
Повідомлень: 335
З нами з: 29 березня 2011, 00:34
Звідки: Гайворон

Re: 08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

#13 Повідомлення Stakhov Ivan » 23 грудня 2011, 16:00

Востаннє редагувалось 23 грудня 2011, 16:20 користувачем Stakhov Ivan, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: 08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

#14 Повідомлення Maidrax » 23 грудня 2011, 16:12

Учасники мають тиждень на висловлення мотивованих пропозицій і зауважень по розкладці, після чого зміни вноситимуться лише у виключних випадках.

Викладаю орієнтовний маршрут та ключові об"єкти по маршруту (дивитись в гугл ерс). Перший день - 15-16 км., туристично-технічна частина - повтичимо порт Адамівку та водосховище, ломимо по дорогам, полям та схилам, тренуємо навички орієнтування. На обід станемо у зручному місці для тренування і стоятимемо там до наступного ранку.
Ще раз нагадую, станом на даний момент Demos та Sirco не допущені до тренування та тусуватимуться в таборі і його околицях, радіальні виходи буде дозволено лише за умови, що групу "радіальщиків" погодиться повести Русіч.

Другий день - 20-22 км., індустріально-сталкерсько-туристична частина - втичимо електростанцію, елеватор, насосну станцію яка качає Тясьмин в Дніпро, 3-5 годин тусуємось в Орбіті після чого йдемо в Чигирин. Якщо матимем запас часу - дивимось визначні місця Чигирина.

З приводу програми - ще одне доповнення, поки будуть навішуватись перила і ставитись табір, я з одним добровольцем (Русічем чи Ромою) навісимо десяток КП для орієнтування з кілометражем десь в 10 км., яке точно бігатимуть Демос і Сергій (залежно від їх бажання - разом, або змагаючись на швидкість), а потім - і інші бажаючі (увечорі по темряві).
Всі, хто має компаси - беріть. Обов"язково беріть хороші ліхтарі. Карта 500м. і КП будуть розхобочені мною.
Вкладення
Орбіта-точки.kmz
(4.67 Кіб) Завантажено 188 разів
Востаннє редагувалось 10 січня 2012, 15:06 користувачем Maidrax, всього редагувалось 1 раз.

Ємець Роман
Єсаул
Повідомлень: 259
З нами з: 21 липня 2011, 16:08

Re: 08-09 січня 2012, Орбіта, Чигиринська АЕС

#15 Повідомлення Ємець Роман » 26 грудня 2011, 11:36

Виїзд туди 8 січня 2011 року в 7.20 від вул. Ніжинської.
Виїзд назад в Київ 9 січня 2011 року о 19.00-20.00 (в залежності від того скільки часу забере дорога туди).

по грошам:
проїзд - 1600 грн.
на харчування водію - 100 грн.
півтора дні готелю - 135 грн.
всього - 1835 грн.

По маршруту можливі зміни.
Остаточний варіант буде затверджено 4 січня.

Відповісти