Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

Водні походи минулих років
Повідомлення
Автор
Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

#1 Повідомлення Maidrax » 06 серпня 2012, 22:21

Після попереднього обговорення з потенційно зацікавленими людьми, створюю загальну підготовчу тему.

Концепція і ідеологія заходу наступна:

1. Основний похід. На літо 2013 року планується водний похід на катамаранах в північні регіони Росії. Основні варіанти на даний момент - трійочні річки північної Карелії (Кереть, Чирка-Кемь, Охта) та Кольського півострова (Умба, Тунтсайоки-Тумча, ), річки приполярного і полярного Уралу. Тривалість - до 18 ходових, з транспортом - до 24 днів. Складність - 2 к.с. з ел. 3 к.с. або 3 к.с. Бюджет істотно залежить від розміру групи та того, чи купуватиме група кати, чи братиме їх в прокат. Орієнтовно - 4500 - 6500 грн. якщо не станеться обвалу гривні. Конкретні дати підлягатимуть обговоренню, але з урахуванням того, що трійця припадає на 23 червня, починати думаю 22 червня, відповідно десь 14-15 липня в Києві

2. Основний підготочий похід. Основним підготовчим походом буде Черемош на катах на травневих. Конкретні варіанти (в першу чергу - чи йти звязку Чорний - Білий, чи тільки Чорний) буде уточнено з часом. Тривалість досить значна, оскільки крім 1-2 і 9 на 5 травня припадає ще й Великдень, думаю будуть довгі свята днів на 9.

3. Підготовка. Загальна підготовка включатиме не менше 5-ти тренувальних пвд та виїздів, можлива централізована фізична підготовка для тих, хто цього потребуватиме.

4. Принципи формування команди традиційні:
4.1. Вітається наявність базового водно-порогового досвіду, кістяк групи формуватиметься з людей з досвідом водних 2 к.с. Тим не менш, програма тренування дозволятиме отримати всі необхідні навички і повному новачку, головне - бажання вчитись, здоровий глузд і стійкість.
4.2. Вирішальне значення надаватиметься питанням психологічної сумісності групи, протягом всього підготовчого процесу я залишатиму за собою право відмовити будь-якій особі в участі у будь-якому заході. Психологічна сумісність та бажання тренуватись матимуть приорітет над особистим туристичним і життєвим досвідом.
4.3. Група літнього походу матиме максимальне числове обмеження, попередньо - це 10-12 людей, можливо - навіть 8. Остаточний склад, традиційно, затвердиться після травневого походу. Також кількісні обмеження матимуть підготовчі заходи, традиційний приорітет зберігатиметься за людьми, що планують йти у літній похід, проте, як показала практика, майже завжди є вільні місця для новачків і членів клубу.
4.4. Обов"язковість участі в тренувальних заходах достатньо висока, але при цьому індивідуальна. Технічно не готові до походу люди в похід не підуть навіть за високого рівня психологічної сумісності.

5. Графік тренування. Графік, як і весь цей пост, буде редагуватись в процесі. Поки що я бачу його наступним чином:
1) Серпень (+ можливо вересень) займаємось в київкаякс, вивчаємо каякерську техніку
2) 20-21 жовтня - перший тренувальний виїзд на катамаранах недалеко від Києва, основні варіанти - Тетерів і Рось, формат - тренувально-похідний, поєднуємо сплав з тренуванням на порозі.
3) Залежно від того, на скільки ранньою буде зима, в листопаді можливий виїзд на Мигійські пороги, Південний Буг.
4) Взимку закріплюємо командний дух і туристичну техніку або мотузковими тренуваннями (з ймовірним виїздом в гори) або лижними походами (якщо достатньо учасників похоботить собі лижі, пора вже думати над цим зараз).
5) З першою відлигою відкриття сезону - тренувальний виїзд на Хохитву (сподіваюсь, що він з часом стане традиційним). Особливу увагу приділяємо рятувальним роботам та техніці греблі і проходження перешкод.
6) Якщо матимемо час до травневих - на початку чи в середині квітня йдемо на 4 дні в похід, основні варіанти - Случ за вже ходженим маршрутом Новоград - Соснове, або Південний Буг (як по вже ходженій ділянці а-ля Тиврів - Печера, так і можливі варіанти нижче по течії до Гайворона). Також можна розглянути варіант Стрия або Лимниці.
7) Основний підготовчий похід на Черемош (див. вище)
8 ) Далі дивитимемось по ситуації, основною задачею буде підтягнути і виправити всі недоліки в підготовці, виявлені у її процесі. Можливі як ще один виїзд на Мигійські, так і 3-4 денний походик по безпорожистіій річці на відпрацювання техніки греблі.
9) Думаю, разок сходимо на каркасних байдарках якесь ненапряжне пвд чи походик, чисто для розвантаження )
10) Якщо буде час (а його не так багато) - було б добре виїхати на якись спот з каякерами і закріпити свої навички.

Заходи окремо анонсуватимуться на форумі, корективи в графік тренування вноситимуться по мірі необхідності.


Тож, прошу лишати заявки на участь у підготовчому процесі і іншим чином виявляти свою зацікавленість =)

Ємець Роман
Єсаул
Повідомлень: 259
З нами з: 21 липня 2011, 16:08

Re: Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

#2 Повідомлення Ємець Роман » 07 серпня 2012, 09:34

Виявляю бажання.

Аватар користувача
AngelA
Активний користувач
Повідомлень: 89
З нами з: 20 липня 2011, 13:59
Звідки: Lviv
Контактна інформація:

Re: Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

#3 Повідомлення AngelA » 07 серпня 2012, 11:50

мммммм....який смачний графік!!)) планую брати участь починаючи з закриття сезону! :kayak:
…і щастя це — хвилини півтори.
Склепивши очі, тихо повтори:
околиця… напівзабуті лиця…
овече хутро… сині хутори…
багаття… бринза… сутінки… суниця…
Ти вернешся. Воно тобі насниться.
Форель… зело… криниця… Повтори.

Аватар користувача
Flyer
Активний користувач
Повідомлень: 316
З нами з: 07 червня 2011, 22:11
Звідки: Киев

Re: Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

#4 Повідомлення Flyer » 07 серпня 2012, 12:44

Оу єєєєєєєє! Все ж таки гідру доведеться купити :kayak: Я з вами :motor:
Жизнь не сахар, а смерть нам не чай... © Ю.Шевчук
Есть вопросы? Прочитай в первую очередь ЧаВо (FAQ) турклуба!

Аватар користувача
MadLis
справжня реінкарнація Гагаріна
Повідомлень: 713
З нами з: 08 квітня 2009, 19:51
Звідки: Йоболонівка
Контактна інформація:

Re: Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

#5 Повідомлення MadLis » 08 серпня 2012, 09:40

Maidrax писав: 1) Серпень (+ можливо вересень) займаємось в київкаякс, вивчаємо каякерську техніку
на тренування київкайкс хтось з гряди вже ходить ?
то я б подумав пійти, при зручному графіку
Сломался ноготь? Босс не дает висеть вконтакте ? Не удовлетворена своей фигурой ?
Приходи в тур-клуб "Гряда" ! Мы сделаем из тебя настоящего мужика !
+38097-144-09-22

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

#6 Повідомлення Maidrax » 08 серпня 2012, 10:13

MadLis писав:
Maidrax писав: 1) Серпень (+ можливо вересень) займаємось в київкаякс, вивчаємо каякерську техніку
на тренування київкайкс хтось з гряди вже ходить ?
то я б подумав пійти, при зручному графіку
Два тижні ходимо, я, Русіч і Аня, але зараз там повна жесть з каяками, дофіга народу і щоб сісти в нормальний - треба приходити десь на 18-ту. Але взагалі-то це не для цієї теми обговорення, як я розумію.

Аватар користувача
Русич
Кіборг
Повідомлень: 1002
З нами з: 03 квітня 2011, 16:45
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

#7 Повідомлення Русич » 08 серпня 2012, 14:22

Ну, типу підтверджую свою участь. Круто що група розширюється.
Лучше заслужить почет и не иметь его, нежели иметь его, не заслужив.

Аватар користувача
Anny
Активний користувач
Повідомлень: 504
З нами з: 24 жовтня 2011, 12:05
Звідки: Київ/Чернігів
Контактна інформація:

Re: Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

#8 Повідомлення Anny » 09 серпня 2012, 15:23

виявляю зацікавленість :)
Голова на плечах, ноги у кросівках. Так йди туди, куди ти хочеш!

Аватар користувача
Kocmik
Активний користувач
Повідомлень: 312
З нами з: 02 лютого 2012, 14:24
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

#9 Повідомлення Kocmik » 13 серпня 2012, 01:35

маю бажання приєднатись

Аватар користувача
viktor
Активний користувач
Повідомлень: 461
З нами з: 18 квітня 2011, 14:22
Звідки: Ківерці - Київ
Контактна інформація:

Re: Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

#10 Повідомлення viktor » 16 серпня 2012, 14:22

підготовчі заходи однозначно цікавлять,)

mika
Марина
Повідомлень: 199
З нами з: 01 листопада 2009, 17:27

Re: Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

#11 Повідомлення mika » 16 серпня 2012, 15:06

по можливості бути приймати участь в тренувальних заходах

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

#12 Повідомлення Maidrax » 16 серпня 2012, 15:14

Я бачив, тут був пост капітана Коршуна, хто його видалив? =)

Тож, на даний момент ми маємо:
1. Вова - досвід катів гівно; досвід байд 2 к.с. походи; гівно-3 к.с. перешкоди; к (капітанив на більшості перешкод)
2. Романич - досвід катів херня; досвід байд недо-2 к.с. походи; 2 к.с. перешкоди; к
3. Русіч - досвід катів понтєц; досвід байд 2 к.с. походи; гівно-3 к.с. перешкоди; к
4. Сірко - досвід катів голяк; досвід байд 2 к.с. походи; гівно-3 к.с. перешкоди
5. Толік - досвід катів нема; досвід байд недо-2 к.с.; походи, 2 к.с. перешкоди
6. Красавчік - досвід катів нема; досвід байд пвдшки; пара недо-2к.с. перешкод
7. Космік - досвід катів нема; досвід байд категорійних перешкод не бачив (?)
8. Ангеліна - досвід катів найкрутіший в групі =); досвід байд пвдшки; недо-2к.с. перешкоди
9. Аня - досвід катів нема; досвід байд категорійних перешкод не бачила
10. Марина - досвід катів крапаль; досвід байд недо-1 к.с. походи; пара недо-2 к.с. перешкод на щуці.
11. Матрос - досвід катів нема; досвід байд 2 к.с. походи; гівно-3 к.с. перешкоди

Одразу хочу прояснити декілька моментів
По-перше - ця вся двіжуха організовується, звісно, не лише для підготовки до літнього походу, а і для загального розвитку спортивного водного туризму в клубі.
Однак в першу чергу хотілось би, щоб учасники підготовки мали одночасно і серйозні плани та не вийшло повторення "карельської" ситуації, коли в підготовчих заходах взяли участь 12 людей, а в основний похід пішло 5, з яких один (Матрос) не взяв участі в жодному підготовчому заході, а один (Таня) - в одному заході з чотирьох. Тому прохання для всіх, хто хоче тренуватись, але точно знає, що нікуди не піде влітку, одразу про це повідомляти =)
Походи на катах вимагають більш серйозного ставлення до складу команди, оскільки на четвірках бажано все-таки ходити по четверо, на двійках - по двоє.

По-друге, після побіжних підрахунків потенційної вартості оренди катамаранів на всю підготовку + похід, я бачу два варіанти:
- купівля кату-4;
- пошук в "загашніках родіни" старих, покоцаних чи убитих катів, які можна брати задешево, попередньо з ними потрахавшись;
- пошук у знайомих катів, які можна позичити з наступним ремонтом похерок, наприклад в тимчасовий обмін на байдарки.
Всі, хто може посприяти за варіантами 2 і 3 - пишіть, пробивайте, хоботіть, і вам воздасться по заслугам =)
Особисто я схиляюсь до купівлі, обговорювали цю тему з Русічем, як я розумію він потенційно в долі, всі, хто теж розглядає варіант купівлі - пишіть, будем щось думати.

По-третє, не зважаючи на значний ентузіазм по запису в команду, я не помічаю ентузіазму по відвідуванню тренувань з каякінгу. Не те, щоб це був обов"язковий елемент підготовки, але це однозначно корисно.

По-четверте, десь наприкінці вересня я планую провести презентацію основних варіантів походу, від яких залежатиме програма підготовки (більше займатись порогами чи греблею і великою водою). Там, сподіваюсь, оберемо варіант і, заодно, поузгоджуємо концептуальні моменти.

По-п"яте, зважаючи на практично повну відсутність в Україні тренувальних спотів поза весінньо-паводковим періодом, не виключено, що в деякі місця ми ходитимем по кілька разів (наприклад, ті ж Мигії чи Черемош). Треба бути готовим до того, що перелік річок, на яких проходитимуть ПВД, по-перше не буде особливо різноманітним, по-друге на більшості з них учасники вже були, тож не розраховуйте до літа на якесь видатне задоволення природолюбницьких потреб втичити щось нове і прикольне.
Востаннє редагувалось 24 вересня 2012, 13:54 користувачем Maidrax, всього редагувалось 3 разів.

Аватар користувача
PT
Інформаційний наркоман
Повідомлень: 7628
З нами з: 23 лютого 2007, 20:08
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

#13 Повідомлення PT » 16 серпня 2012, 15:22

В мене є питання по темі! Поясніть б-ласка катерогізацію - гівно,понтець, голяк та крапаль. В мене звісно є варіанти,але не буду постити аби не флудити!

Ємець Роман
Єсаул
Повідомлень: 259
З нами з: 21 липня 2011, 16:08

Re: Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

#14 Повідомлення Ємець Роман » 16 серпня 2012, 16:07

PT писав:В мене є питання по темі! Поясніть б-ласка катерогізацію - гівно,понтець, голяк та крапаль. В мене звісно є варіанти,але не буду постити аби не флудити!
Приєднуюсь до запиту пана РТ.
Також, хочу висловити здивуванням зникненням поетичного поста пана Сірка.
Ну і на додаток, висловлюю бажання приєднатися до можливої купівлі ката. Прошу оголосити орієнтовну ціну цього чудо засобу транспортування.

Аватар користувача
Flyer
Активний користувач
Повідомлень: 316
З нами з: 07 червня 2011, 22:11
Звідки: Киев

Re: Катамарани 2013. Підготовка і тренування.

#15 Повідомлення Flyer » 16 серпня 2012, 17:33

Maidrax писав: 5. Толік - досвід катів нема (?); досвід байд недо-2 к.с.; походи, 3 к.с. перешкоди
Досвіда голяк - замість сплаву поїхав у відрядження. Отака прикра доля...
Maidrax писав: Однак в першу чергу хотілось би, щоб учасники підготовки мали одночасно і серйозні плани та не вийшло повторення "карельської" ситуації
Не маю можливості взяти відпустку на 24 дні, тому ймовірність моєї участі у "фінальному" поході 30%.
Maidrax писав: По-друге, після побіжних підрахунків потенційної вартості оренди катамаранів на всю підготовку + похід, я бачу два варіанти:
- купівля кату-4;
- пошук в "загашніках родіни" старих, покоцаних чи убитих катів, які можна брати задешево, попередньо з ними потрахавшись;
- пошук у знайомих катів, які можна позичити з наступним ремонтом похерок, наприклад в тимчасовий обмін на байдарки.
Готовий скинутися, якщо сума грошей не буде надвеликою 8)
Maidrax писав: По-п"яте, зважаючи на практично повну відсутність в Україні тренувальних спотів поза весінньо-паводковим періодом, не виключено, що в деякі місця ми ходитимем по кілька разів (наприклад, ті ж Мигії чи Черемош). Треба бути готовим до того, що перелік річок, на яких проходитимуть ПВД, по-перше не буде особливо різноманітним, по-друге на більшості з них учасники вже були, тож не розраховуйте до літа на якесь видатне задоволення природолюбницьких потреб втичити щось нове і прикольне.
Головне побільше води :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Жизнь не сахар, а смерть нам не чай... © Ю.Шевчук
Есть вопросы? Прочитай в первую очередь ЧаВо (FAQ) турклуба!

Відповісти