Південний Буг, байдарки. Травневі 2012.

Водні походи минулих років
Повідомлення
Автор
Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Південний Буг, байдарки. Травневі 2012.

#46 Повідомлення Maidrax » 04 травня 2012, 17:22

Тепер деякі висновки. В основному підтвердились висновки зроблені після ПВД на Случ, тому спробую не повторюватись.
1. Транспорт.
1.1. При організації закидки або викидки в регіонах без залізничного сполучення не слід ігнорувати наявність автобусних маршрутів, що обслуговуються великими рейсовими автобусами з багажником. Інформацію про такі маршрути необхідно отримувати на автостанціях, попередній продаж квитків для окремих маршрутів, включених до єдиної бази даних, здійснюється у будь-яких касах та через інтернет.
1.2. При викидці в районах без автостанцій, від яких можна купити автобусний квиток, виправдовує себе купівля автобусного квитка на проходящий автобус від попередньої (початкової) станції з повідомленням на автостанцію про запізнення та місце посадки.

2. Підготовка до ПВД та складання графіку руху
2.1. Вже вкотре виправдало себе складання графіку руху з визначенням часу підйому та місць ночівлі (за програмою "мінімум" та "максимум"). Разом з цим, планування місць та часу обіду а також інша конкретизація графіку не завжди є обгрунтованою з урахуванням локальних непрогнозованих ситуацій, що виникають в процесі руху.
2.2. При плануванні днювань необхідно чітко усвідомлювати, що для частини групи днювання може виступити давноочікуваним відпочинком, а для іншої частини - нудним втичиловом. Ймовірно є сенс поєднувати днювання з можливістю зайняти вільний час для "активних" членів групи (напр. катання на порогах).
2.3. Досвід походу наглядно продемонстрував, що навіть в якісних звітах бувають грубі помилки і неточності. В подальшому при підготовці серйозних заходів слід керуватись правилом "чим більше опрацьовано звітів, тим краще".
2.4. Після Случа було зроблено висновок на користь того, що краще інтенсивно рухатись перші дні і ненапружено - під кінець походу. Разом з тим, при заходах з тривалою протяжністю значна кількість "матрасних" днів на прикінці заходу може забарвити весь захід в "матрасні" тони, тому тут необхідно шукати певний баланс між ломиловом і відпочинком.
2.5. Досвід ряду заходів дозволяє прийти до висновку, що для дисциплінованої групи час на сніданок, збір та завантаження байдарок не має перевищувати 2,5 години за умови введення чергування та підйому по наявності казанка на вогні.
2.6. При заявці незнайомих людей на участь у заходах тривалістю понад 4 дні необхідна попередня участь такої людини у підготовчому ПВД задля перевірки психологічної сумісності з групою та спільності цілей. Така попередня участь є важливою як для групи, так і для кандидата на участь.

3. Спорядження
3.1. Після додаткової прошивки ременя його надійність та зручність підтвердилась декількома обносами. За наявності в групі шести придатних до участі у обносах учасників (особливо, якщо істотна частина з них - дівчата) можна задуматись над пошиттям ще одного ременя і здійснювати обноси по шестеро. Також ремінь дозволяє уникнути завантаження байдарок на воді при незручному березі шляхом завантаження байдарки на біваку, за ряду обставин це істотно прискорює момент ставання на воду.
3.2. Судячи з усього, вага і якість Роминої сокири є явно недостатньою для виконання задач по значній заготівлі дрів у водних походах.
3.3. Все більше схиляюсь до думки відмовитись від пальника на користь невеликої пічки для всіх регіонів з дровами, сподіваюсь тестування на Каховському водосховищі розставить крапки над і.
3.4. Перші два дні походу об"єм гермомішка на людину становив 72 літри на одну людину, цей об"єм дозволяє звести кількість предметів, що завантажуються в байдарку, до кількох гермомішків а також рюкзаків з карематами. Окрім тотальної сухості особистого і групового спорядження, вказана обставина значно прискорює завантаження та розвантаження байдарки та знижує ймовірність втрати спорядження при нештатних ситуаціях на воді. Переконався в зручності відведення окремого мішка (мішків при тривалих походах) для їжі, приблизний об"єм слід визначати на передпохідній зустрічі-пакуванні. 20 л. герми ідеальні для пакування предметів, які необхідні під рукою.
3.5. При денній температурі близько 25-30 градусів і температурі води на рівні 12-18 градусів, неопренові штані з одного боку не спричиняли істотного дискомфорту і в ряді ситуацій додавали комфорту, проте з іншого боку навряд чи можуть вважатись обов"язковим елементом спорядження.
3.6. Вкотре задумуюсь над купівлею якісних сонцезахисних окулярів для водних походів у сонячну походу, особливої актуальності цей момент набуває на річках з перешкодами.

4. Рух по маршруту і проходження перешкод
4.1. За наявності відповідного часу на огляд не варто нехтувати можливістю огляду навіть незначних перешкод (принаймні до моменту достатнього розвитку навичок проходження перешкод сходу).
4.2. Необхідно розширити та затвердити набір команд веслом і руками.
4.3. Підвищену увагу слід приділяти в районах з серйозними перешкодами запобігаючи випадковому проходженню таких перешкод сходу.
4.4. Можливо, є сенс покладати на чергових не тільки виконання ранкових обов"язків, а і деякі інші завдання, що виникають протягом дня.

Аватар користувача
Sirco
Православный
Повідомлень: 537
З нами з: 12 грудня 2011, 21:35
Звідки: Вишгород

Re: Південний Буг, байдарки. Травневі 2012.

#47 Повідомлення Sirco » 06 травня 2012, 16:47

Братюні, мої фоти мо надибать тут:
hedgehog89@ukr.net > pass: 0000 > e-Disk

Аватар користувача
Sirco
Православный
Повідомлень: 537
З нами з: 12 грудня 2011, 21:35
Звідки: Вишгород

Re: Південний Буг, байдарки. Травневі 2012.

#48 Повідомлення Sirco » 09 травня 2012, 02:29

Вдалося відновити деякі фоти :idea: Місце пошуку те ж саме

Ємець Роман
Єсаул
Повідомлень: 259
З нами з: 21 липня 2011, 16:08

Re: Південний Буг, байдарки. Травневі 2012.

#49 Повідомлення Ємець Роман » 15 травня 2012, 01:40

Звіт завгоспа.

1. Сніданки - 4 молочки +1 сухий перекус на перший день.
1.1. Всі учасники групи відзначали, що після молочки вже через 2 години знову хочеться їсти. А це значило, що протягом близько двох годин до обіду доводилось грести з відчуттям голоду.
Зазначене призводило до легкого дискомфорту учасників групи.
У цьому звязку вважаю за доцільне ставити молочку на сніданок не рідше 1-2 разів на тиждень. Можливо варто з молочкою видавати якусь карманку.
1.2. При готуванні на згущеному молоці варто час від часу помішувати кашу, оскільки першого разу при кипінні згущене молоко почало відслоюватись від води і збиратись на поверхні у вигляді білої маси. Помішування раз на 10 хвилин дозволяє цього уникнути. І взагалі краще всі страви час від часу помішувати :)
1.3. Всі молочки готувались на згущеному молоці з розрахунку 50г на людину, однак учасники групи декілька разів зазначали що каша недостатньо солодка.
Можливо варто також додавати цукру або просто терпіти :roll:
1.4. Гречана молочна каша (гречка - 70г, родзинки-15г, грецький горіх 25г)+печиво “Марія” - 40г.
Гречка недостатньо розварилася (готувалась десь годину).
Можливо варто звечора замочувати гречку.
1.5.Вівсяна молочна каша (вівсянка геркулес "Екстра" - 60г, родзинки-15г, арахіс-10г)
вівсяне печиво - 50г

Особливих зауважень не було.
1.6. Рисова молочна каша (рис - 70г, родзинки-15г, кориця-порошком, понт)
вівсяне печиво - 50г

Не всі захотіли додавати корицю.
Корицю варто роздати, щоб кожен додав собі в кашу по смаку вже після розподілу порцій.
1.7. Макаронна молочна каша (макарони рожки - 70г, родзинки-15г)
халва - 50г

Двоє учасників зазначили, що на їх думку макаронів було забагато.
Вважаю за доцільне залишити порцію без змін, а ті кому багато можуть просто поділитись з іншими :shock:
2. Вечеря. - 4 супи.
2.1. Переважна більшість круп не встигають нормально розваритися за час приготування їжі в поході.
Було б доцільним спробувати замочувати в обід (для вечері) та ввечорі (для сніданку) необхідну порцію крупи в окремій пляшці в пропорції 1:1 з водою. Теоретично це дозволить значно пришвидчити приготуванні їжі. На практиці не випробовувалося.
2.2. З метою покращення смакових якостей супів варто додавати до них сушених овочів або якісь приправи.
2.3.Суп гречаний з овочами (гречка - 20г, картопля 50г, ¼ консерви консервованого горошку, ½ середньої морквини, ¼ середньої цибулини, ¼ маленького качану кольорової капусти)
хліб
печиво “Марія” - 40г
згущене молоко - 50г

Робоча назва супу - "Г-суп".
Через неточності з закупівлею суп готувався без картоплі, а замість кольорової капусти була звичайна.
Варто відзначити, що приблизно за 1.5-2 години приготування капуста лише почала трохи розмякшуватися.
Однак, основне зауваження всіх учасників групи стосувалося відсутності м'яса в супі.
Під тиском озвірівшої голодної толпи довелось видати по 50г сала на душу :shock:
Вживання зазначеного супу призвело до середнього рівня дискомфорту учасників групи :roll:
В подальшому варто відмовитися від додавання до розкладки цього супу чи його аналогів.
Вважаю за доцільне все таки ще раз спробувати вегетереанські страви, але вже у виконанні тих хто вміє їх готувати.
2.4. Борщ із свининою/гов’ядиною (все сушене)
хліб
вівсяне печиво - 50г

Викликав лише позитивні відгуки.
Оскільки сушені овочі і м'ясо були дрібно порізані вони швидко розварилися (десь пів години на вогні). Незважаючи на невеликі розміри та вагу на одну людину, після того як він був приготований суп вийшов досить нажористим.
Після "Г-супу" та двох днів без м'яса (с/к ковбаса та сало як м'ясо не класифікувалися) дуже схвально була оцінена наявність м'яса в страві.
На мою думку сушені овочі та м'ясо показали себе як найоптимальніший варіант їжі для походу.
2.5. Суп гороховий із свининою/гов’ядиною і сухариками (горох 20г, тушонка 100г, сухарики)
Згущене молоко – 60г
печиво “Марія” - 50г

Як вже зазначалося, за час приготування горохова крупа розварилася частково.
Варто відзначити, що зі слів учасників групи тушонка здатна врятувати будь-яку страву (навіть "Г-суп").
З метою покращення смакових якостей супу до нього було додано приправу "12 сушених овочів".
Варто попредньо замоувати горохову крупу.
2.6. суп рибний з рисом (рис - 20г, сушена риба)
хліб
Згущене молоко – 60г
печиво “Марія” - 50г

Рис розварився добре а сушена риба на половину (десь за годину).
Учасники групи зазначили, що напіврозварена риба смакує краще ніж повністю розварена.
Також, було зазначено, що суп вийде не дуже наваристим. У цьому звязку до нього було додано десь 20-30г смальцю (нажаль через те, що упаковку зі смальцем розплющило по пакету більше зібрати не вдалося :? ).
3. Обіди - 4 сухих перекуси + 1 з супом.
3.1. Учасники групи в цілому позитивно оцінили обіди.
Зокрема декілька разів відзначалась наявність сала практично на всіх обідах.
3.2. На другий день була зроблена спроба приготувати порошковий суп швидкого приготування та яєчню.
Варто зазначити, що суп на пальнику довелось готувати в два заходи.
У цьому зв'язку на обід варто або готувати на вогні в нормальному казані або ставити сухий перекус.

Аватар користувача
Demok~
Активний користувач
Повідомлень: 60
З нами з: 10 лютого 2012, 21:48

Re: Південний Буг, байдарки. Травневі 2012.

#50 Повідомлення Demok~ » 17 травня 2012, 01:01

Чуваки! Мої фотосвітлини знаходяться за посиланням: http://us.ua/844073/ пароль: 0000

Сорі шо так довго. Смачного :wink:
That which does not kill us makes us stronger

Відповісти