Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

Водні походи минулих років
Повідомлення
Автор
Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#1 Повідомлення Maidrax » 19 липня 2011, 11:46

На День Незалежності мною буде проведено байдарочний сплав річкою Сула.

Основна ціль сплаву - спілкування, естетична насолода від споглядання краєвидів, одержання досвіду орієнтування, вдосконалення техніки греблі на байдарках та керування ними.
Час проведення: 24-28 серпня
Маршрут та його довжина: Річка Сула, ліва притока Дніпра. З/п Солоницька (0 км) - стапель на залізничному мості гілки Гребінка-Ромодан (1,4 км - волок) - поч. с. Мацківці (14,2 км) - кін. с. Мацкова Лучка (19 км.) - з/б міст в с.Луком"я (30,9 км) - кін. с. Матвіївка (40,8 км.) - плавні до поч. с. Тарасівка (58,5 км.) - кін. с. Горошино (76,9 км.) - плавні до ур. Чубарово (91 км.) - залізнична насип 1914 року (95 км.) - антистапель в с. Липове (105,1 км.) - автотрасса Київ - Кременчук (105,3 км - волок)
Загалом - широким звивистим руслом - бл. 63 км, плавнями - бл. 28 км., Сульською затокою - бл. 14 км., волок - до 2 км.
Склейка генштабівки по маршруту:
http://i035.radikal.ru/1107/89/76537fddbd7a.jpg
Темп руху: вище середнього
Особливості режиму: Підйом в 6.30 (для чергового - в 6.00), вихід в 9.00, стоянка в 19.00-20.00, відбій в 23.00 (для бажаючих - раніше), 6-7 гребних годин на день. Алкогольний режим - пиво лише на вечірній стоянці.
Необхідний досвід водних походів: мінімальний.
Закидка: 23 серпня. Підвезення байд на залізничний вокзал на автомобілі до 19.40. Поїзд 126 Хмельницький - Дебальцеве, з Києва в 19.53 (прибуття, стоянка 20 хв.), в Лубнах в 22.54 і стоїть 5 хв., відсипаємось 4 години на вокзалі, звідти тягою 6354 в 02.44 до ст. Солоницької (прибуваємо в 02.58, стоянка 1 хв.), піля чого стаєм на стапель і на світанку виходимо.
Викидка: 28 серпня. Десь в 17-00/18-00 сідаємо в маршрутку Кременчук-Київ на мосту через затоку за попередньою домовленістю з водієм з Києва. Відвозимо байдені на автомобілі в приміщення турклубу.
Варіанти дострокового сходу:
1. Антистапель в райцентрі смт. Оржиця з виїздом в м. Київ маршруткою (ходять кожні 2 години). Цей варіант на випадок, якщо вже в перших плавнях стане зрозуміло, що маршрут ми не пройдемо. Загальний кілометраж складе бл. 50 км.
2. Антистапель в с. Горошино або с. Лящівка та під"їзд до автотраси Кременчук - Київ на транспорті, розхобоченому в місцевих. Далі викидаємось за основним планом. Цей варіант на випадок, коли ми будем йти з ризиком провтичити викидку в с. Липове або вода в затоці буде надто жестяковою (хвилі, зустрічний вітер). Загальний кілометраж складе бл. 77 км. (Горошино) або бл. 97 км. (Лящівка)
Перешкоди:
Сула - річка відносно дика і не особливо складна. Течія спокійна, обносів має бути мінімум або не бути взагалі, існує певна ймовірність завалів, якщо зустрінемо - принаймні один будемо розбирати з пилками/сокирами для одержання досвіду. По маршруту дві великі ділянки з плавнями, що ускладнює орієнтування. Також на річці є зацепи - прикріплені до вбитих в дно кілків рибальські сітки, об які можна подерти шкуру. Є невеликий ризик налетіти на буксир з баржею за вигином русла, за поточною інформацією баржі по Сулі вже не ходять.

Краєвиди по маршруту красиві і різноманітні:
Зображення
Зображення
Зображення

Найкращі звіти:
http://www.poezdnik.kiev.ua/reki/sula/s ... poezd.html
http://www.greblo.org.ua/index.php?opti ... &Itemid=70

Учасники:
Я - адмірал, фінансист, завтранс
Русіч - капітан, завснар
mika - завгосп, кок
yuliko - медик, літописець, кок
Рома Йома - юнга, костровий, завриб, помічник завтранса
Олександр - молодший юнга, еколог
Востаннє редагувалось 18 серпня 2011, 22:09 користувачем Maidrax, всього редагувалось 39 разів.

Аватар користувача
Русич
Кіборг
Повідомлень: 1002
З нами з: 03 квітня 2011, 16:45
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Байдарочний сплав по Сулі на 4-5 днів (серпень або верес

#2 Повідомлення Русич » 19 липня 2011, 11:53

я б сплавав, коли зручніше ще подумаю
Лучше заслужить почет и не иметь его, нежели иметь его, не заслужив.

Аватар користувача
Кира
Активний користувач
Повідомлень: 563
З нами з: 19 травня 2008, 19:55
Звідки: Твердыня проклятого владыки.
Контактна інформація:

Re: Байдарочний сплав по Сулі на 4-5 днів (серпень або верес

#3 Повідомлення Кира » 19 липня 2011, 12:30

Maidrax писав:Особливості режиму: будемо рано вставати, проте і рано лягати спати, 5-6 гребних годин на день.
Якщо ВСЬОГО 5-6 гребних годин в день, то нащо рано вставати? Чи для тебе 8 година це рано? :)
Maidrax писав:Алкогольний режим - пиво лише на вечірній стоянці.
А ти суровий! :wink:
Мы осветили белый снег,
Трупами врагов,
Мы пропели над огнем,
Песни трех ветров.
Восславим Одину хвалу,
Идя морской тропой,
И Тюр погонит наш драккар,
Опять на смертный бой!

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Байдарочний сплав по Сулі на 4-5 днів (серпень або верес

#4 Повідомлення Maidrax » 19 липня 2011, 12:43

Кира писав:
Maidrax писав:Особливості режиму: будемо рано вставати, проте і рано лягати спати, 5-6 гребних годин на день.
Якщо ВСЬОГО 5-6 гребних годин в день, то нащо рано вставати? Чи для тебе 8 година це рано? :)
Розумні книжки пишуть, що при плануванні водного походу для несходжених груп необхідно закладати до трьох-чотирьох годин в день на обноси, розвідки, чалки, ремонтні роботи з байдами, плюс на Сулі є плавні і немає достатньо детальних лоцій, а значить треба закладати резервний час на втичилово, плюс дві години на перекус і на краєвиди з берегів.
Додатковим фактором є те, що на Сулі все не так просто з стоянками, а значить також треба запас.

Якщо це все скласти до купи, то виходити ми будемо в 9 (для середньостатичної групи це значить підйом в 7) а ставати в 7-8 вечора.

Особисто для мене підйом в 7 ранку це не рано, проте я знаю дофіга людей, для яких це рано, окрім того практика сплавів з бухаловом до пізньої ночі і важким підйомом в 9-10 годин настільки поширена в Україні, що краще зробити відповідні застереження одразу =)

І в цілому я прихильник тієї думки, що краще йти з запасом і подивитись щось додатково, ніж ломити останній день ризикуючи провтичити виброску.

mika
Марина
Повідомлень: 199
З нами з: 01 листопада 2009, 17:27

Re: Байдарочний сплав по Сулі на 4-5 днів (серпень або верес

#5 Повідомлення mika » 19 липня 2011, 14:07

хочу взяти участь. попередньо зручніше 24-28 серпня

Аватар користувача
PT
Інформаційний наркоман
Повідомлень: 7628
З нами з: 23 лютого 2007, 20:08
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Байдарочний сплав по Сулі на 4-5 днів (серпень або верес

#6 Повідомлення PT » 19 липня 2011, 14:49

Аби виходити о 9 треба прокидатись о 6.30....Практика показує

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Байдарочний сплав по Сулі на 4-5 днів (серпень або верес

#7 Повідомлення Maidrax » 19 липня 2011, 15:50

Якщо підемо 24-28 серпня (5 днів), то маємо зацінити Сульську затоку та її острови. Наші там були під час вітрильного сплаву по Кременчуцькому, є мажорні фотки і захоплені відгуки.

Є невеличкий ризик, що буде перенос вихідних днів, проте інформатор в органах державної влади сказав, що нічого такого бути не має, так що відпрошуватись з роботи треба на четверг 25 та пятницю 26.

Ще хочу зауважити, що я не хотів би йти групою, більшою ніж 6 чоловік, - не хочеться втрачати мобільність і організованість + брати третю байдарку теж не дуже хочеться.

Десь за тиждень до виїзду в приміщенні турклубу буде проведено орг.зустріч а також перевірено спорядження шляхом збірки-розбірки байдарок.
Востаннє редагувалось 21 липня 2011, 12:46 користувачем Maidrax, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
PT
Інформаційний наркоман
Повідомлень: 7628
З нами з: 23 лютого 2007, 20:08
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Байдарочний сплав по Сулі на 4-5 днів (серпень або верес

#8 Повідомлення PT » 19 липня 2011, 18:15

Сульска затока,дуже гарна. Прикольні острови. Встигнути повинні, але веслами треба буде попрацювати добре =)

yuliko
Активний користувач
Повідомлень: 43
З нами з: 05 липня 2011, 11:55

Re: Байдарочний сплав по Сулі на 4-5 днів (серпень або верес

#9 Повідомлення yuliko » 20 липня 2011, 09:02

Я би теж з вами хотіла... З датами краще або 24-28 серпня, або 1-4 вересня

Олександр
Повідомлень: 2
З нами з: 19 липня 2011, 15:56

Re: Байдарочний сплав по Сулі на 4-5 днів (серпень або верес

#10 Повідомлення Олександр » 20 липня 2011, 09:32

Добрий день. Дуже хочу піти з Вами, можна любі дати 24-28 серпня, або ж 1-4 вересня. Напишіть чи реально. Попередньо дякую.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Байдарочний сплав по Сулі на 4-5 днів (серпень або верес

#11 Повідомлення Maidrax » 20 липня 2011, 09:45

Олександр писав:Добрий день. Дуже хочу піти з Вами, можна любі дати 24-28 серпня, або ж 1-4 вересня. Напишіть чи реально. Попередньо дякую.
Привіт. Напиши будь-ласка в мені в ПМ про себе - вік, рід занять, туристичний досвід, місце проживання і, якщо можна, зріст, вагу та рівень фізичної підготовки =)

Після цього в будь-якому разі треба буде особисто зустрітись і поспілкуватись (це можна без проблем зробити на будь-якому з заходів Гряди або Захисти) - все-таки це не ПВД, тому вимоги до психологічної сумісності дещо підвищені.

В принципі, якщо у Русіча вийде на 24-28, то групу можна буде вважати сформованою (але заявки на участь приймаються і надалі). Вчора поступила інфа, що в Сулі бруднувато через якусь аварію на колекторі, але за півтора місяця річка має очиститись без проблем. На всяк випадок я зондуватиму ситуацію через Харківський тур.форум, якщо буде жесть - як запасний варіант підемо на Прип"ять, здається там ніхто з потенційних учасників теж не був.

Аватар користувача
Русич
Кіборг
Повідомлень: 1002
З нами з: 03 квітня 2011, 16:45
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Байдарочний сплав по Сулі на 4-5 днів (серпень або верес

#12 Повідомлення Русич » 20 липня 2011, 11:37

24-28 нормально, на Прип'яті теж не був.
Лучше заслужить почет и не иметь его, нежели иметь его, не заслужив.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#13 Повідомлення Maidrax » 21 липня 2011, 09:43

Значить так, народ, вся конкретика в нас вже є, до сплаву трішки більше місяця, тож можна починати хоботитись.
Оскільки група в нас невелика, а похід я в першу чергу розглядаю як підготовку до більш серйозних походів (в т.ч. Карелії, яку я планую провести в серпні 2012), тому до підготовки підходити будемо серйозно і по книжкам.

Люди необхідні на наступні посади:

Завгосп - хоботить розкладку з використанням туристично-наукової літератури та власної фантазії, всі обіди - перекуси, всі сніданки і вечері крім першого сніданку та останньої вечері - "гарячі". Запарюватись субліматами і іншою хренью не будем, але хоч трохи вагу розкладки брати до уваги треба. Також завгосп відповідає за закупку і комплектність хавки, дотримання розкладки в поході, видає жрачку, веде її облік, слідкує за тим, щоб не було провтиків, а якщо провтики з"являються - відповідає за поповнення харчових запасів.
В принципі по маршруту в нас буде в поряді сіл з магазинчиками, але готуватись треба з розрахунку на автономність.
Розкладку затверджую я, Завгосп має подати розкладку на затвердження до 14 серпня.

Завснар-ремонтник - хоботить групову снарягу за складеним мною списком, відповідає за снарягу в поході, роздупляється як працювати з ремнабором та керує всіма ремонтними роботами в поході. Снаряга має бути готова та перевірена до 21 серпня

Завтранс - організовує купівлю/бронювання квитків, домовляється з водієм маршрутки та забезпечує закидку і викидку. Також на завтрансі лежить організація таксі з байденями від приміщення турклубу до авто/залізничного вокзалів. Транспорт має бути забезпечено до 14 серпня, залізничні квитки треба купувати в найближчі дні.

Кухар - є люди, в яких абсолютно не стоять руки до готування їжі (тикати пальцем не буду :mrgreen:), хавати ж 5 днів якусь хрень не є добре. Якщо людина, яка шарить і любить готувати є - з радістю покладемо на неї цей почесний обов"язок.

Фінансист - тут все ясно

Медик - так само все ясно. Комплектна аптечка має бути в медика до 21 серпня.


Зрозуміло, що всім вищеназваним я буду особисто допомагати хоботитись, організовувати людей в потрібні місця і т.д. Я візьму на себе функції фінансиста і ще когось. Перші дві посади мають розподілити між собою учасники групи за будь-яких умов.
З урахуванням того, що з високою ймовірністю один з учасників - новачок в турклубі, а другий - найнероздупльонніша людина в світі (Рома), то їх ми будемо напрягати при закупці розкладки, інших поїздках по місту, а відповідальні функції довіряти не будемо.
Востаннє редагувалось 21 липня 2011, 13:38 користувачем Maidrax, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#14 Повідомлення Maidrax » 21 липня 2011, 11:34

До уваги Завснара:

Список необхідної групової снаряги (в дужках - де беремо):
1. Комплектні байдарки Неріс-3 та Таймень-3 з заклеєними шкурами, нормальними костями, чохлами, фартухами, спідницями, страховочними балонами, рулями та, можливо, вітрилами (Турклуб - перевіряємо стан)
2. Весла в кількості 6 шт. (Турклуб)
3. Ремкомплект (Турклуб - перевіряємо та доукомплектовуємо, є високі шанси що в турклубівському ремкомплекті взагалі ніхрена немає).
4. Рятувальний кінець "Морковка" (Турклуб) :mrgreen:
5. Дві міцні мотузки 10+ м. (сподіваюсь - Турклуб)
6. 3 гермомішки (один - Турклуб, один - Русіч, один - Марина)
7. 2 казани/котли, пательня (сковорідка) для пальника, тренога (один казан мій, один на 6 л. клубівський, тренога моя, пательня турклубівська, за мої казан і треногу відповідає Рома)
8. Адекватна пилка для розпилу завалів і зпилювання сухостою (треба хоботити, в турклубі і в мене немає)
9. Газовий пальник та 3 балони до нього на випадок стрьомних прогнозів погоди (Турклуб, паливо купуємо самі)
10. Намети на 6 наметомісць (беремо мій, Ромин та Маринин)
11. Риболовне приладдя + телевізор, якщо буде людина, що цим займатиметься (хоботить людина, що ловитиме рибу, наче Єсаул хотів розхобочувати, снасті є в Петра і в Турклубі)
12. GPS навігатор та батарейки (Турклуб, батарейки купуємо ми)
13. Гітара (її нам люб"язно позичає Матрос)
14. Герметичні пакетики для документів (визначити кому потрібні та придбати, думаю особистих вистачає).
15. Ємності непотоплювання - чотири пусті п"ятилітрові-шестилітрові баклаги (щось має точно валятись в приміщенні турклубу, решту треба нахоботити)
16. Костровий набір - розхобочує Єсаул
17. Мапник - бере Русич
18. Два літрові термоси - один бере Марина, інший - Рома.
19. Каремати під кільсони - після Бугу щось мало лишатись в приміщенні клубу.
20. Сокира - бере Рома
21. Скотч - бере Рома
Востаннє редагувалось 22 серпня 2011, 12:01 користувачем Maidrax, всього редагувалось 23 разів.

yuliko
Активний користувач
Повідомлень: 43
З нами з: 05 липня 2011, 11:55

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#15 Повідомлення yuliko » 21 липня 2011, 22:39

Ми з Мариною поділимо посаду кухаря :)

Відповісти