Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

Водні походи минулих років
Повідомлення
Автор
mika
Марина
Повідомлень: 199
З нами з: 01 листопада 2009, 17:27

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#16 Повідомлення mika » 21 липня 2011, 23:50

Як завгосп прошу всіх тут або в ПП відписатись щодо побажань в їжі:
1) чого категорично не їсте
2) що хочете бачити в розкладці

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#17 Повідомлення Maidrax » 22 липня 2011, 08:36

Їм все, крім кабачків :mrgreen:
Було б прикольно хоча б разок зварити якись борщ чи суп (не мівіну =)), ну і щоб хавка була хоч трохи різноманітною.

Ємець Роман
Єсаул
Повідомлень: 259
З нами з: 21 липня 2011, 16:08

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#18 Повідомлення Ємець Роман » 22 липня 2011, 10:26

Не їм кабачки і баклажани.
Хотілося б бачити сгущенку та сало. Також, було б добре хоч трохи овочів, хоч сушених :shock:

2Maidrax Наразі Ваша пропозиції знаходиться на розгляді.

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#19 Повідомлення Maidrax » 23 липня 2011, 12:05

Вчора взяв 6 квитків на поїзд 126 Хмельницький - Дебальцеве, 23 серпня 2011 року прибуття в Київ в 19.53 (стоянка 20 хв.), в Лубнах в 22.54 і стоїть 5 хв.
Вагон №03, місця 13-16 та 47-48 (це четверте від початку вагона купе). Ціна - 23.26 грн.

У зв"язку з більш раннім прибуттям поїзда, час нашого відсипання на вокзалі подовжується до 4-х годин (уточнені умови по закидці дивіться в першому пості). В принципі з"являється альтернативний варіант закинутись до місця стапеля ще 23го ввечері на таксі в Лубнах, але це додаткові і, як на мене, невиправдані витрати.
Ночувати на байденях цілком нормальна тема :mrgreen:

mika
Марина
Повідомлень: 199
З нами з: 01 листопада 2009, 17:27

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#20 Повідомлення mika » 24 липня 2011, 19:36

Пропоную ввести посаду еколога за сумісництвом. Якщо бажаючих не буде - можу взяти на себе.

mika
Марина
Повідомлень: 199
З нами з: 01 листопада 2009, 17:27

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#21 Повідомлення mika » 24 липня 2011, 20:39

до збору сміття на клубних заходах претензій не маю.
але я думаю, що зводити обов"язки еколога тільки до збору сміття не правильно. в ідеалі було б непогано залишати після себе місце в початковому стані. з того, що на даний момент хотілося б змінити - це правильно утилізувати консервні банки, а не просто кидати їх у вогнище і залишати там, прикопувати органічні відходи, які не забруднюють навколишнє середовище, але не дуже естетично виглядають залишки каши, заварка і т.п., що можна побачити поруч стоянки.
і взагалі, вважаю, що від слів http://forum.gryada.org.ua/viewtopic.php?f=35&t=1070 потрібно потроху переходити до діла)

Аватар користувача
MadLis
справжня реінкарнація Гагаріна
Повідомлень: 713
З нами з: 08 квітня 2009, 19:51
Звідки: Йоболонівка
Контактна інформація:

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#22 Повідомлення MadLis » 24 липня 2011, 20:49

Підтримую Марину.
За сміттям нібито і слідкують, але було таке :!: коли сильно поспішали в окремих походах, чи на деяких бухательних пвд і просто бухаловах на природі так розслаблялися, що залишали сміття (чи просто забивали на це).
Таке я вважаю недопустимим.
Людина, яка буде перейматися питанням мінімізації пливу на природне середовище потрібна, і його задача - не ходити, прибирати за всіма сміття, а організовати, аби прибирали і не завдавали даремної шкоди природі, вказувала як краще зробити группі і керівнику.
І в клубі потрібена посада еколога і в окремих заходах.
І мова не тільки про сміття, є ще багато цікавих і актуальних питань взаємодії туристів і природи.
Сломался ноготь? Босс не дает висеть вконтакте ? Не удовлетворена своей фигурой ?
Приходи в тур-клуб "Гряда" ! Мы сделаем из тебя настоящего мужика !
+38097-144-09-22

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#23 Повідомлення Maidrax » 25 липня 2011, 10:05

Раджу прочитати всім:
http://clubdoroga.euro.ru/arhiv/kvad/kvadrigin1.htm
Український переклад без картинок =)
http://www.tourclub.kiev.ua/content/view/229/33/

Цитати з книжки для тих, хто сумнівається чи читати:
Найближчої суботи, пiсля кiлькаденної i не так щоб уже надто гучної (ще й не таке буде!) дискусiї з дружиною ви прямуєте купувати байдарку. За вами збудженою i галасливою юрбою йдуть друзi, радiючи з нагоди навернення у байдаркову вiру ще одного неофiта.
Ви, певна рiч, уже наштриканi всiлякою iнформацiєю. Знаєте, що польський «Нептун» - досконала модель: бортовий пiддув, вiтрила, возик i помiрно-нiжний смородиновий колiр. Але, по-перше, цiна, а по-друге, у ЕР-ЗЕТ (НДР) хiд все ж таки кращий, не кажучи вже про вишукано вiдполiрований дерев'яний кiстяк та вигадливi спинки сидiнь у виглядi сердечок.
I все ж вашi друзi справедливо вважають, що надiй-нiше придбати «Салют». Вiн, можливо, трохи заширокий у бортах, не має нi вишуканих лiнiй, нi крейсерської швидкостi, зате досить просторий i має найбiльшу стiйкiсть. До того ж ця байдарка виготовляється не тiльки дво-, але i тримiсною, що особливо суттєво, враховуючи останнiй перепис населення. Адже помiчено: дiти мають тенденцiю рости, i з часом потребують окремого мiсця пiд сонцем.
Кiстяк «Салюта» не дерев'яний, а дюралевий. Тому ця байдарка вважається довгожителькою: вона з-помiж iнших частiше доживає до пенсiйного вiку (i свого, i господаря).
Нарештi, остання перевага: в спортивно-туристських магазинах «Салют» можна придбати майже завжди (i без знайомства). А «Нептун» i ЕР-ЗЕТ - майже нiколи (навiть через знайомство).
День першого складання вам запам'ятається надовго.
Не тiльки щасливим болем у слинi, не тiльки гордiстю за це дивне творiння людських рук i розуму, але, передовсiм, лавиною нових i несподiваних теоретичних i практичних знань i навичок, якими вас нафарширують досвiдченi друзi. Поступово ви засвоюєте основне правило складання байдарки: «Нiякого насилля!» їй не можна нав'язувати нi своєї волi, нi свого уявлення про технiчну естетику.
Коли виявляється, що шпангоут не стає на належне йому мiсце, не надумайтесь приборкувати його молотком. Знову розберiть кiстяк i спробуйте, як вийде цього разу. Не вийшло? Давайте ще раз. Нi, нi, ми ж просимо не застосовувати сили. I без лихослiв'я також. Нiжнiше, ще нiжнiше! Ось бачите, вийшло!
Деталей одного комплекту має вистачити на складання лише однiєї байдарки. Але й зайвих деталей лишатися не повинно. I не втiшайте себе думкою: якщо цю «штучку» нема де притулити, то вона не потрiбна. В найбiльш неслушний момент ви переконаєтесь у протилежному.
Як визначити, що байдарка складена правильно? Пояснити це неможливо. Це можна тiльки вiдчути.
Склад експедицiї не повинен бути надто великим
Звичайно, що для одного - багато, то для другого - саме враз, а для третього - замало. I все ж iснує оптимум, перевищувати який небезпечно. Встановлюється вiн за методом вилучення: складаєте список усiх своїх знайомих, друзiв, родичiв, а потiм викреслюєте нетуристiв, скиглiїв, iпохондрикiв i болiльникiв. Як правило, залишається 6-8 чоловiк. Це i є оптимум.
Втiм, скiльки б туристiв не було, ясно одне: всi вони (всi!) повиннi вмiти плавати. Цей тезис навiть не вартий обговорення i будь-якi iсторичнi паралелi (наприклад, адмiрал Нельсон) до уваги не беруться.
Слiд також взяти до уваги, що кожна людина носить в собi загрозу пануючому в походi принципу єдиноначальностi. Шестеро туристiв обирають собi Адмiрала i покiрно виконують всi його накази. Восьмеро - вже здобувають собi право на обговорення i коментування наказiв, десятеро - мають схильнiсть до демократiї, що, безумовно, небезпечно у мандрiвцi по водi, а п'ятнадцятеро, як правило, стають шаленим некерованим вiче, що нагадує Великий Новгород часiв занепаду.
Всi пропозицiї «мiтингуються» i через те не здiйснюються; всi рiшення критикуються i через те не виконуються; кiлькiсть угрупувань зi своїми програмами i поглядами на водний туризм перевищує частку вiд дiлення 15 на 2, бо деякi перебувають у кiлькох угрупуваннях одночасно, а решта представленi однiєю особою в ролi лiдера групи i всiх її рядових членiв.
Тема «Жiнка в байдарцi», звичайно, заслуговує окремого роздiлу, якщо не цiлої книжки, бо нам вiдомi 123 проблеми, якi виникають у зв'язку з участю жiнок у туристському походi. Нашим друзям з iншого байдаркового колективу також вiдомо 123 проблеми з цього приводу, але ми не змогли знайти жодної спiльної. Отже, 246 проблем! Проте чи варто пiдраховувати? Бо якби жiнок з нами не було, проблем виникало б значно бiльше.
Дехто вважає, що в похiд слiд брати тiльки тих жiнок, яких небезпечно залишати вдома, бо вони, скориставшись вiдсутнiстю чоловiка, господарюють на свiй смак. Повернувшись з походу, чоловiк помiчає новi шпалери, але не бачить старих меблiв, його увагу привертає нова люстра з блискучими пацьорками, проте марнi всi його спроби пiзнати свiй письмовий стiл. I, звичайно, щасливий чоловiк дiзнається про новi борги.
Безумовно, таких жiнок небезпечно залишати вдома, та ще необачнiше брати їх з собою в похiд, бо новi реформи в квартирi - нiщо порiвняно з тим, що може скоїтися в байдарцi чи наметi.
Пять-шiсть мужчин можуть нейтралiзувати (хоча для цього необхiдно докласти чимало зусиль) вплив двох жiнок, але якщо з'являється третя, то до складу експедицiї треба додатково прийняти 8-10 мужчин, а це в свою чергу призводить до фатальних наслiдкiв
І так далі =)

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#24 Повідомлення Maidrax » 25 липня 2011, 16:04

Згідно з резолюцією голови турклубу, на сплав нам буде виділено байдарки Неріс-3 та Таймень-3. Команди будемо формувати на місці, враховуючи побажання учасників та виходячи з того, що на одну байдарку має припадати один капітан, один юнга і одна дівчина =)
Я капітаню "Нерісом", Русич "Тайменем".

Обов"язки кострового та еколога ляжуть на юнг, на них же лягають обов"язки помічників Завгоспа при закупівлі продуктів згідно з складеним Мариною списком.
Медиком пропоную призначити Юлю.
Попередня дата перевірки водного спорядження та тренування в збірці-розбірці - 20 серпня, явка для юнг обов"язкова, для інших - дуже бажана. Тоді ж пройде орг.зустріч по походу, де визначимо ступінь підготовки до сплаву.

Прохання до всіх членів групи не відкладати до дедлайну виконання поставлених задач, ми всі прекрасно знаємо, як "тааа, ще місяць до походу" перетворюється в "бляяя, завтра поїзд а ще ніхера не розхобочено". Так само не відкладаючи повідомляйте мене про всі проблеми.

І, хоча б раз на тиждень, заглядайте в цей топік, - раптом в ньому з"явилось щось цікаве :mrgreen:

yuliko
Активний користувач
Повідомлень: 43
З нами з: 05 липня 2011, 11:55

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#25 Повідомлення yuliko » 26 липня 2011, 20:44

Ок, буду медиком :)

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#26 Повідомлення Maidrax » 27 липня 2011, 15:27

Потрібна людина з хорошим (воднепроникним) годинником (або з телефоном, який не шкода втопити) на посаду хронометриста-літописця.
По Сулі від Лубнів до гирла аж півтора адекватні звіти, до всього ж ці звіти вже нефігово застарілі. Тому я хочу за результатами сплаву скласти хороший звіт з описом перешкод, порадами при проходженні плавнів та вказівками на нормальні стоянки.

Наскільки я зрозумів, алкоголь вживатиму лише я (в великих кількостях) і Марина з Юльою (в маленьких кількостях)? Бо посаду завбуха планую взяти на себе :samson:

Також звертаю увагу на те, що пости в темі періодично оновлюються (наприклад пост з переліком спорядження вже збільшився в півтора рази, а перший пост - зазнав майже 30 правок :mrgreen:).

Серйозне прохання до тих, хто раптом втратить змогу чи бажання йти в цей похід - повідомте мене про це не пізніше 5го серпня (бо є інші люди, яким я відмовив через моє небажання збільшувати розмір групи, я з радістю їх впишу на вільне місце, якщо в них залишаться вільними відповідні дати). Відмови від Марини і Русича не приймаються, оскільки ставлять під загрозу сам факт проведення походу =)

Аватар користувача
Русич
Кіборг
Повідомлень: 1002
З нами з: 03 квітня 2011, 16:45
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#27 Повідомлення Русич » 27 липня 2011, 16:39

Щодо звіту, то я теж про це думав. Звіт потрібен, думаю його краще писати тому хто менше гребе і має час щось записувати, чи можна начитувати на диктофон а потім вдома усе записати текстом.
Лучше заслужить почет и не иметь его, нежели иметь его, не заслужив.

yuliko
Активний користувач
Повідомлень: 43
З нами з: 05 липня 2011, 11:55

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#28 Повідомлення yuliko » 27 липня 2011, 16:54

Можу бути літописцем, годинник маю. Але мені ж треба буде писати під чиюсь диктовку, я так розумію...

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#29 Повідомлення Maidrax » 02 серпня 2011, 13:53

Відповідь з харківського турфорума на мої запитання по сплаву:
-PhoeniX- писав:Только что (01.08) вернулись с Сулы. Шли от Лохвицы (с.Брыси, Червонозаводское) до Липового (устье).
По сути вопросов:
1,3. Вода имеет ярко выраженный оттенок ржавчины. Это отмечалось участниками на всем протяжении маршрута. Но чем ближе к Лубнам (а тем более к устью), тем меньше заметен этот оттенок. После Мацковцев его почти не видно. При этом вода прозрачная - видно дно на глубине более 3м.
По информации местных, в Червонозаводском возможно (!) был сброс химии на кожевенном заводе. Это косвенно подтверждается ОЧЕНЬ большим количеством дохлой рыбы в верховьях (от мальков до полуметровых щук). В то же время аборигены говорят, что подобный оттенок появился давно (в этом году, ранее река не имела красноватого оттенка).
Пить воду из реки мы не рискнули. Но купались на всем протяжении. Неприятный запах наблюдается только на участке от Червонозаводского до Бодаквы. Но он больше напоминает запах болота - вода там практически стоячая, очень много водорослей. Мы шли практически по траве. В Лубнах запаха уже нет.
2. Завалы есть сразу за Лубнами. Все проходимые. Мы ни разу не покидали байду. Проходы, в основном, возле берегов. Гораздо больше завалов на участке с.Шеки - с.Мгарь. Но опять же, все проходимые.
Один нюанс. Нас застала сильнейшая гроза за Мацковцами. На след.день мы отмечали много свежеупавших деревьев. Что после грозы творилось выше по течению не могу сказать.
Река серьезно обмелела (опять же по сравнениям местных). Но ниже Лубнов этого практически не чувствуется. Местами много водной растительности - приходится идти по листьям кувшинок.
Стоит отметить, что на всем участке мы встретили только 2 тургруппы. И (опять же по словам аборигенов) до Лубнов, кроме нас никого в этом году не видели.
4. Вода начала цвести в устье - при выходе в Сульский залив. В остальном цветения пока нет. В устье на левом берегу два села Погребняки и Демьяновка:
в первом вода чистая, во втором - зеленая

И несколько общих рекомендаций: нам показалась интересной река от Сенчи до Мацковцев. В инете (greblo.org.ua) 3 описания. Имеет смысл опираться на описание 2005-го года. Только хронометраж там очень неточен. Однако там указаны возможные стоянки. На реке при прохождении нижнего участки имеет смысл становиться между с.Тарасовкой и с.Малоселецким. По возможности, ближе к последнему. На этом участке много стоянок, деревьев, дров. Правда, многие стоянки (особенно по правому берегу) были заняты автолюбителями. На последнем участке плавней (от с.Горошино до устья - 15 км) последние 10км даже негде к берегу пристать - сплошная стена камыша, пару часов (а может и больше) придется сидеть без возможности размять ноги. При впадении в залив очень много проток, часто по ширине близкие к основному руслу - легко заблудиться. Но там очень много рыбаков, можно спросить дорогу. (хотя нам показали неправильно, мы лишних полтора часа плутали)
Короче все не так страшно, як мене лякали, нашому сплаву - бути! =)

Аватар користувача
Maidrax
Брат Матроса
Повідомлень: 2557
З нами з: 25 вересня 2010, 15:08

Re: Байдарочний сплав по Сулі 24-28 серпня

#30 Повідомлення Maidrax » 04 серпня 2011, 09:27

Досягнута попередня домовленість з приводу бронювання маршрутки на викидку. Десь числа 16-17 треба буде внести передоплату, беремо 8 місць в спринтері (2 байдаркам, решта нам), коштує 85 грн. місце. Дорогувато в принципі, але іншої здорової альтернативи я не знайшов. Можливо спробую розхоботити якись мультівен, швидше за все вийде ще дорожче але надійніше, зручніше і спокійніше. Коли будуть конкретні цифри - будемо вирішувати.
Дякую Єсаулу за допомогу в розхоботці транспорту.

Також якщо не буде інших пропозицій з приводу культурної програми, я буду вечорами читати лекції з правознавства, історії та соціології (це погроза) :mrgreen:

Відповісти