27квітня - 1травня Рига-Пярну- Курессааре--Таллін-Тарту-Київ

Подорожі Україною та світом не в походному форматі
Відповісти
Повідомлення
Автор
Аватар користувача
Alex
патріот-народник
Повідомлень: 836
З нами з: 28 жовтня 2009, 11:48

27квітня - 1травня Рига-Пярну- Курессааре--Таллін-Тарту-Київ

#1 Повідомлення Alex » 22 лютого 2019, 03:27

Пропоную на травневі свята, а саме: з 27 квітня по 1 травня відвідати республіку Естонію та побувати у столиці республіки Латвії - Ризі.
Варіант логістики: 26 квітня о 20-00 сідаємо на орендований автобус в Києві та їдемо у напрямку першої точки нашої екскурсії - міста Риги. О 13:00 наступного дня ми прибуваємо до місця призначення. У Ризі ми обідаємо і ідемо на екскурсію, дивимось історичний центр міста, який є світовою спадщиною ЮНЕСКО.
Місто Рига було засноване у 1201 році німецьким єпископом Альбертом фон Буксгевденом, який після перемовин з місцевими племенами починає будувати поселення. Протягом свого існування Ригою володіли німці, поляки, шведи, росіяни. Сьогодні Рига є столицею Латвії. Всі періоди історії вплинули на зовнішній вигляд міста, але будівлі побудовані в різний період часу спокійно вживаються один з одним. Під час екскурсії в старому місті ми відвідаємо кам яницю Чорноголових, монумент Свободи, Домський собор, церкву Святого Петра.
Після екскурсії ми їдемо до хостелу на ночівлю. Ранком, після сніданку ми відправляємось в дорогу у напрямку міста Пярну, який стоїть на узбережжі Балтійського моря та є головним курортом Естонії.
Старе місто , яке виросло в межах шведської фортеці дуже невелике - три паралельних вулиці та п'ять перпендикулярних. Від інших Старих міст Естонії Пярну дуже сильно відрізняється. Він химерний, бароковий, ще не південний, але вже і не північний.
Після перегляду міста ми прямуємо на паром, який перевезе нас на острів Сааремаа, який є найбільшим островом Естонії і Моонзундского архіпелага. Четвертий за величиною острів Балтійського моря після островів Зеландія, Фюн і Готланд. Столицею повіту є місто Курессааре(з естонського перекладається «острів лелек») Місто Курессааре утворилося навколо єпископського замку, перша згадка про яке датована 1381 г. У другій половині XVI ст. острівна фортеця була продана Данському королівству. Статус міста Курессааре отримало в 1563 г. З 1645 по 1721 рр. місто перебувало під юрисдикцією Шведського королівства. Панування над територією, на той момент заселеної німцями, датчанами і підданими шведського короля Швеція остаточно втратила в 1721 р, згідно з умовами Ништадского договору. З тих пір аж до початку ХХ ст. Курессааре входив до складу Російської Імперії.
В місті ми дивимось міську ратушу (Raekoda)(друга половина XVII ст.), лицарський будинок (Rüütelkonna hoone) (кінець XVIII ст.), будівлю колишнього пожежного депо (Pritsumaja), церкву Св. Лаврентія (Laurentsiuse kirik),будинок з пантерою, середньовічний єпископський замок.
Після перегляду міста ми заселяємося на ночівлю в хостел. Після сніданку ми повертаємося на материк і їдемо в містечко Ха́апсалу, яке також є ще одним естонським курортом на Балтійському морі. Тут ми знайомимось із замком Хаапсалу (XIII століття), Домською церквою (1265–1270) , Церквою Яані (1500), Залізничною станцією (1907) з найдовшим у Європі критим пероном (215 м), «Променад» набережною та Шведською площею, численними віллами в стилі модерн.
Після цієї екскурсії ми нарешті їдемо в саме цікаве місце нашого маршруту - столицю республіки Естонії місто Таллін, яке розташоване на березі Фінської затоки, на півночі країни. Вважається, що назва міста походить від слів «taani linna», що означає данський замок/місто. Однак, можливо також походження від «tali linna» (зимовий замок). Приблизним роком заснуванням є 1154 рік, поселення, що існувало на місці нинішнього Таллінна, його згадує в своїй праці арабський географ Аль-Ідрісі як Quoluwany, який схарактеризував його як «маленьке місто, скоріше схоже на фортецю», відзначивши при цьому велику гавань.
В місті ми дивимось Талліннську ратушу (1404 р.),церкву Миколи Чудотворця(1820р), Домський собор (XIIIcт.), Церкву Святого Миколая(XIIIcт.), Церкву Святого Олафа(1267 р.), Домініканський монастир(1246р). Після екскурсії селимося в хостелі, вечеряємо та лягаємо відпочивати.
Наступного ранку приблизно о 10:00 виїжджаємо в наступне і останнє місце нашої подорожі - студенське місто Тарту. Місто є другим за кількістю мешканців в Естонії, і найбільшим містом в Південній Естонії. У місті знаходиться єдиний класичний університет — Тартуський університет (ест. Tartu Ülikool), заснований 1632 року та найстаріший театр в Естонії — Ванемуйне (ест. Vanemuine). По приїзді гуляємо містом і дивимось руїни Домського собору (XVст.), Тартуську ратушу (1789р.), фонтан «студенти, які цілуються», «Падаючий» будинок на Ратушній площі, Головну будівлю Тартуського університету, Церкву Св. Павла (1919р).
Після екскурсії їдемо до останнього місця нашої ночівлі - в місто Ригу. Ранком снідаємо і направляємось в напрямку Києва. 2 травня рано вранці ми в Києві.Приблизні витрати: ціна за автобус, вона буде залежати від кількості людей; витрати на централізоване харчування; оплата комерційних доріг в Білорусії; хостели в Латвії і Естонії; паром на острови і назад.
У вартість не входять вхідні квитки.

Необхідним документом для поїздки є закордонний біометричний паспорт громадянина України.


Організатори залишають за собою право змінювати схему маршруту.
Вкладення
Тарту.jpg
Тарту.jpg (94.49 Кіб) Переглянуто 1156 разів
Таллін.jpg
Таллін.jpg (212.1 Кіб) Переглянуто 1156 разів
Рига.jpg
Рига.jpg (132.53 Кіб) Переглянуто 1156 разів
Якщо безлад не можна зупинити - його треба очолити!
Константин(з сімейства Flyer) 15:33, 22.04.2012. Тернопільська область, десь коло Раковця.

Аватар користувача
Alex
патріот-народник
Повідомлень: 836
З нами з: 28 жовтня 2009, 11:48

Re: 27квітня - 1травня Рига-Пярну- Курессааре--Таллін-Тарту-

#2 Повідомлення Alex » 22 лютого 2019, 03:30

Ще фото:
Вкладення
Таллін.jpg
Таллін.jpg (166.58 Кіб) Переглянуто 1155 разів
Пярну.jpg
Пярну.jpg (290.42 Кіб) Переглянуто 1155 разів
Курессааре.jpg
Курессааре.jpg (75.78 Кіб) Переглянуто 1155 разів
Якщо безлад не можна зупинити - його треба очолити!
Константин(з сімейства Flyer) 15:33, 22.04.2012. Тернопільська область, десь коло Раковця.

Аватар користувача
vds
Активний користувач
Повідомлень: 200
З нами з: 27 жовтня 2013, 16:31
Звідки: |<iev

Re: 27квітня - 1травня Рига-Пярну- Курессааре--Таллін-Тарту-

#3 Повідомлення vds » 22 лютого 2019, 22:29

давненько вже мріяв зустріти перше травня у Ризі :)

Відповісти