26-27 листопада Меджибіж-Чорний Острів-Старокостянтинів

Подорожі Україною та світом не в походному форматі
Повідомлення
Автор
Аватар користувача
vds
Активний користувач
Повідомлень: 200
З нами з: 27 жовтня 2013, 16:31
Звідки: |<iev

Re: 26-27 листопада Меджибіж-Чорний Острів-Старокостянтинів

#16 Повідомлення vds » 20 листопада 2016, 14:44

Легендарні місця... один Чорний Острів чого вартий... не втримаюся тут від кількох цитат (:
Літопис Самійла Величка писав: Невдовзі по тому дійшли до поляків радісні чутки, що Чернецький зі своєю командою наздогнав Ракочого з його військами й учинив йому спершу під Магеровим, а потім під Куликовим значну шкоду, поклавши венгрів трупом на три тисячі і відгромивши безліч польських полонян, а також велике число багатих костьольних та шляхетських скарбів. Уздрівши, що йому непереливки, Ракочій рушив поспіхом на Зборов до Чорного Острова, прямуючи просто в свою Седмигродську землю. Побачивши це і не маючи ніякої потреби йти в Седмигродську землю, відстали від нього козаки, що були при ньому зі своїм полковником Антоном [Ждановичем]. І хоч з одного нещастя Ракочій виплутався, друге його наздогнало, бо почали густо падати й гинути в його війську коні, знуджені і вимордовані довгими переходами в Польщі. А не минуло ще й це лихо, коли впало на них величезне й найбільше зло, погибельно їх скрутивши,— пішла на них просто в очі несподівана орда, Чернецький ударив іззаду, а обидва гетьмани [Потоцький та Любомирський] з литовським Сапігою — з боків. Це сталося десь за Чорним Островом, а ще перед тим урвав був більшу частину табору Ракочого і віддав на користь своєму війську Дмитро Вишневецький із польним писарем. Потрапивши у цю крайню погибельну скруту й такі умови, Ракочій зрозумів своє нещастя і схилився до трактату з поляками...
(1657)
Ференц Ліст писав: Ліст мандрує на захід. На Великдень зупиняється в містечку Чорний Острів – тепер Хмельницька область. Там його приймає граф Констант Пшездецький. Композитор пише Кароліні Івановській-Вітгенштейн: "Живу в чарівній кімнаті з прекрасним каміном і надзвичайно добре підібраною бібліотекою. На щастя, в будинку немає жодної жінки, тому насолоджуюся повною свободою. До другої години дня не показуюсь зі своєї кімнати. Після обіду граю у віст і слухаю оркестр графа. Він досить добре підібраний – чи не найкращий у цих місцях".
(1847)
Леонід Глібов писав: В чорноострівецькому дворянському повітовому училищі викладав історію і географію відомий український байкар Леонід Глібов. Директор місцевого літературно-краєзнавчого музею розповів історію створення одного твору байкаря — «Щуки». Так, за давніми матеріалами, які зберігаються у Польщі, вже відомо, що приводом до написання твору став суд над поміщиком Карлом Пшездецьким. «Щуку» було опубліковано в Проскурівській повітовій газеті, поміщик упізнав у ній себе, і… автора негайно звільнили з роботи, й він подався із сім’єю до Чернігова, на батьківщину дружини.
(1858)
Єлисавета Мєшковська писав: Коли нарешті штабова валка вирушила, большевицька кіннота була вже під Проскуровом... А штабовий потяг, що летів на всіх парах, раптом страшенно здрігнувся і став. Полковник Мєшковський, який був готовий до такої несподіванки, швидко вискочив із вагона і голосно, щоб усі почули, крикнув: «Чого злякалися?» Потім пішов наперед потяга подивитися, що сталося. Він побачив, що ні наперед ні назад потяг зрушити не можна, бо паротяг, зірваний на мосту, лежав на боці ще й потягнув за собою кілька вагонів. Тоді, зорієнтувавшись в ситуації, став збирати людей, поділив на три загони й наказав наступати трьома лавами.
Залишивши при потязі підполковника Чабанівського, полковник Мєшковський із гвинтівкою в руках на чолі своєї лави став наступати на головні ворожі сили (перший кінний полк) в напрямку на станцію Чорний Острів. Сильним вогнем із гвинтівок примусив большевицьку кінноту відступити. Большевики не сподівалися опору й коли побачили, що ми не перелякалися, а сміливо пішли на них (піші на кінноту), то певно подумали, що у нас великі сили (а у нас, крім кількох штабових старшин, були лише немуштровані козаки та невелика кількість польських жовнірів). Утративши багато людей раненими й мертвими, большевики відійшли досить далеко за станцію Чорний Острів. Полковник Мєшковський переслідував їх, аж поки не впав, поранений у стегно і руку…
(1919)
Історія міст і сіл Української РСР писав: Зростає культура жителів Чорного Острова. Завдяки постійним турботам місцевої парторганізації і селищної Ради депутатів трудящих справжнім вогнищем соціалістичної культури став будинок культури. Тут читаються лекції, провадяться бесіди, вечори трудової слави, відзначаються знаменні дати. При будинку культури працює дев’ять гуртків художньої самодіяльності. Діє будинок піонерів. Міцно увійшли в побут населення газети й книги. Близько 70 проц. жителів — читачі громадських бібліотек. Найбільш масовими є селищна бібліотека для дорослих (книжковий фонд понад 22 тис. примірників) і дитяча бібліотека...
Завдяки працьовитим рукам жителів селище з кожним роком красивішає, впорядковується і збагачується. Це приносить людям радість і щастя, підносить їх завзяття в боротьбі за досягнення нових успіхів у господарському і культурному будівництві.
(1970)

Аватар користувача
Alex
патріот-народник
Повідомлень: 836
З нами з: 28 жовтня 2009, 11:48

Re: 26-27 листопада Меджибіж-Чорний Острів-Старокостянтинів

#17 Повідомлення Alex » 24 листопада 2016, 11:30

Завтра зустрічаємось коло виходу з метро "Вокзальна", коло колон о 22:30.
Якщо безлад не можна зупинити - його треба очолити!
Константин(з сімейства Flyer) 15:33, 22.04.2012. Тернопільська область, десь коло Раковця.

pavlo-magnus
Активний користувач
Повідомлень: 262
З нами з: 24 квітня 2012, 23:11

Re: 26-27 листопада Меджибіж-Чорний Острів-Старокостянтинів

#18 Повідомлення pavlo-magnus » 24 листопада 2016, 11:58

З першого погляду може вдатись, що у Чорному Острові нічого особливого немає, але це не так. Там треба розповідати. Нам спочатку півтори години ксьондз по Пшедзецьких (одне прізвище чого варте!) розповідав, потім колишній депутат райради в якості екскурсовода у мезеї про Глібова та про Ліста, який тут до кальсон програвся, а потім директорка бібліотеки.

Аватар користувача
PT
Інформаційний наркоман
Повідомлень: 7506
З нами з: 23 лютого 2007, 20:08
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: 26-27 листопада Меджибіж-Чорний Острів-Старокостянтинів

#19 Повідомлення PT » 24 листопада 2016, 12:38

То всьо фігня :) Саме цікаве в Чорному Острові - база запасу ЮЗЖД! https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D1 ... %81%D0%B0)

Відповісти